Рефлексія учасника Четверікової Н.Р.. — различия между версиями

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск
(Модуль 10)
(Модуль 11)
 
Строка 48: Строка 48:
  
 
==Модуль 11==
 
==Модуль 11==
 
+
Мною були доопрацювані складові Портфоліо, всі складові проекту були разміщені на різних інтернет-ресурсах, налаштовані всы посылання. Також познайомилася з сайтами для створення інтерактивних завдань, створила інтерактивні вправи  за допомогою ресурсу LearningApps.org.
  
  

Текущая версия на 16:00, 3 декабря 2015

Рефлексія (від лат. Reflexio - звернення назад) - розумовий процес, спрямований на самопізнання, аналіз своїх емоцій і почуттів, станів, здібностей, поведінки.

Як писати рефлексію:

  • Перегляньте Основні запитання та головні ідеї, які були розглянуті в Модулі, або прочитайте Стислий огляд Модуля та подумайте про ідеї та матеріали, що ви створили, які можна використовувати під час викладання чи планування для того, щоб покращити процес навчання учнів.
  • Натисніть кнопку "Править" навпроти необхідного Модуля
  • Запишіть свої думки та враження від навчання за цим модулем. Напишіть про інші висновки, ключові ідеї, нові інструменти та засоби, які допомагають навчатися, використовуючи ІКТ, запитання, які у вас виникли, та те, що вас турбує або цікавить. Обміркуйте, яким чином знання, які ви отримали в цьому модулі, можуть вплинути на ваше викладання та навчання ваших учнів. Запишіть, що видалося вам найцікавішим, найпростішим, а що було складним і не зрозумілим.

Підказки:

  • Цей модуль допоміг мені обдумати власні цілі навчання на цьому тренінгу, а саме…
  • Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме…
  • Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме…
  • Цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме…

Модуль 1

Ми обговорили цілі та очікування від тренінгу основного курсу Intel «Навчання для майбутнього»; були сформульвані завдання щодо навчання на тренінгу. Ми ознайомилися з основними ресурсами тренінгу: посібником, сайтом освітніх програм, сайтом допоміжних матеріалів, електронним довідником. Також створили візитку на Заповікі (ті, хто вперше працював на цьому ресурсі).

Модуль 2

В модулі №2 були дані відповіді на питання, яким чином робота в проекті допоможуть моїм учням отримати знання, які відповідають вимогам державних освітніх стандартів та програм; розвивати в них компетентності 21 століття. Виконуючи вправи ознайомилась з суттю методів проекту. Переглянула приклади портфоліо та буклетів. Створила власний буклет з теми: "Метод проектів для вчителів".

Модуль 3

В цьому модулі я з'ясувала для себе, які вимоги державних освітніх стандартів та навчальних програм є найважиливішими при побудові проекта. Були визначені навчальні цілі та основні запитання за обраною темою проекту.

Модуль 4

В цьому модулі я зробипа планування обраної теми, та визначила, які саме державні освітні стандарти відповідають обраній темі. Мною були встановлені навчальні цілі та важливі поняття обраної теми. При воконанні цього модуля з'явилась можливість попрактикуватися в формулюванні різного типу запитань, вдосконалити запитання, сформульовані до проекту. Були створені засоби оцінювання.

Модуль 5

У цьому модулі ми з колегами поділилися своїми засобами оцінювання та презентаціями, які визначають навчальні потреби учнів та оцінили один одного. Зпланувала, як навчати учнів за методом проектів з використанням ІКТ та формувати в них навички 21 століття при реалізації завдань проектів. Протягом роботи з материалами цього модуля я знайшла, які можна використовувати при вивченні обраної теми. Визначила, як можна використовувати інтерактивні Інтернет-ресурси для пояснення учням нових можливостей співпраці, спілкування та проведення досліджень. Розглянула шляхи ефективного пошуку та оцінювання Інтернет-ресурсів для проведення досліджень, звернула увагу на те, як використовувати ресурси Інтернету,не порушуючи закон про авторські права. Склала список літератури, який планую використовати при створенні свого проекту. Заповнюю Шаблон плану вивчення теми.

Модуль 6

У цьому модулі я сформулювала для себе, які основні проблеми безпеки роботи учнів в Інтернеті, спланувала, яким чином учні будуть використовувати Інтернет для співпраці та спілкування при виконанні завдань проекту. Переглянула План вивчення теми та внесла до нього деякі зміни. Працювала з online office Google, створила анкету за допомогою Google-форми.

Модуль 7

У цьому модулі були розглянуті шляхи використання Інтернету на уроках, а потім обговорено, як допомогти учням подолати труднощі при переході від звичної для них ролі при традиційному навчанні до інших ролей при навчанні за методом проектів. А також створений приклад учнівської роботи у вигляді презентації. Цей приклад спрямований на досягнення конкретних навчальних цілей, які внесені до Плану вивчення теми.

Модуль 8

Було розкрито поняття: «оцінювання, зосереджене на потребах учнів», а саме: у цьому модулі я дізналася про те, як можна використовувати засоби оцінювання для діагностики рівня розвитку в учнів навичок 21 століття, навичок мислення вищих рівнів та для оцінювання засвоєних учнями знань упродовж проекту. Розробила форму оцінювання, в якій визначив критерії оцінювання, спланувала кількість балів та врахував важливість кожної категорії (вагу) в системі оцінювання результатів учнів.

Модуль 9

Розглядали види диференційного оцінювання. У класах, де використовуються навчальні проекти, вчителі забезпечують підготовку стратегій, які необхідні учням радше для досягнення подальшого успіху, ніж для спрощення завдань. Ідея полягає у тому, щоб надавати допомогу, не відкидаючи потреб учнів у побудові своїх потреб, знаходити ті області знань, у яких учні можуть досягти найбільшого прогресу, вирішуючи проблеми.

Модуль 10

Згодна з тим, що: на єтапі фасилітації треба створювати інструкції, памятки, алгоритми яки допомогають учням у виконанні проектів, для контролю виконання завдання по етапах строрюється контрольний список, для виявлення та розуміння основних компонентів діяльності учнів в проекті проводится рефлексія, яка допомогає сформулювати полученні результати.

Модуль 11

Мною були доопрацювані складові Портфоліо, всі складові проекту були разміщені на різних інтернет-ресурсах, налаштовані всы посылання. Також познайомилася з сайтами для створення інтерактивних завдань, створила інтерактивні вправи за допомогою ресурсу LearningApps.org.