План-конспект виховного заходу з біології 9 - 11 клас Лекція-тренінг "Щаслива мить материнства?"

Материал из Заповікі
Версия от 00:34, 31 августа 2016; Ірма Бойко (обсуждение | вклад)

(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

Тема: Щаслива мить материнства?

Автор: Бойко Ірма Теймуразівна

Мета: а) освітня: сформувати у учнів знання про основні методи контрацепції. Розповісти про метод контрацепції – штучне переривання вагітності – аборт. Розповісти до яких наслідків може призвести аборт, особливо у молодих дівчат, про небезпеку раннього статевого життя та незахищений секс

б) виховна виховання дбайливого відношення до жінки, матері.

в) розвиток наукового світогляду при підготовці до заходу , пошук наукових матеріалів стосовно методів контрацепції, аборту.

Підготовка до проведення заходу

1. Створення групи експертів які займаються вивченням питання «Методи контрацепції». 2. Запрошення на захід представників медицини. 3. Пошук фотокарток, малюнків, таблиць для оформлення класу. 4. підготовка презентацій «Щоденник ненародженої дитини.», «Радість материнства» 5. Підготовка публікацій для запрошених на захід Обладнання: екран, проектор, магнітна дошка, маркери, магнітні фігурки до схеми «Марійка та Миколка» презентації, відеоматеріали, аудіофайли для музичного оформлення.


Проведення заходу. 1 слайд

- Добрий день! Сьогодні ми зібрались з вами на захід який має назву «Щаслива мить материнства?» Але як ви бачите в кінці речення стоїть знак питання. А питання в тому, чи завжди материнство в житті жінки є щасливою миттю? Чи може бути материнство щасливим у підлітковому віці?

Ми сьогодні будемо розмовляти про важливі життєві ситуації.. але я хочу щоб проходила наша розмова у доброму настрої та з посмішкою, тому емблемою нашого заходу є значки посмішки. Поверніться один до одного.. посміхніться та налаштуйтесь на співпрацю. Молодці.

   «Материнство», «батьківство», - здається, звичайні слова, але осягнути та зрозуміти ці слова зможуть лише ті, хто вже став батьками. Бути мамою і татом – це справжнє покликання і велика відповідальність. 

Вірш про свою любу матусю розкаже Краєвська Анастасія Я хочу розказати про любов, Яку даровано мені з дитинства знати На різних мовах в неї тисячі імен А на моїй вона зоветься - Мати.

Я хочу розказати про тепло, Що зігріває темними ночами, Й куди б життя стежина не вела, В душі назавжди теплі руки мами.

І скільки б подвигів з дитинства Не захопило б нашої уяви Найвищий в світі подвиг - материнство Сміливої моєї мами.

Хай моляться усі своїм богам А в мене є лише одна богиня Найкраща й наймудріша серед мам Моя матуся, вірна берегиня 2 слайд Часто у майбутніх мам і татусів, які щойно дізнались, що скоро їхня сім’я поповниться, з’являються страх і море запитань, на які не завжди можуть правильно відповісти навіть бабусі. Сьогодні ми спробуємо відповісти на багато питань. І перше що нам необхідно зясувати, звідки беруться діти? Як же відбувається утворення зародку в організмі жінки? Перегляд відео (гіперпосилання) 3 слайд В результаті запліднення утворюється зигота, з неї формується зародок утворюється міхур, порожнина якого заповнена плодною водою, що захищає зародок від механічних пошкоджень і проникнення шкідливих речовин. Плід, який сформувався, розвивається на протязі 280 днів. Близько 40 тижнів. Після цього малюк з’являється на світ під час пологів. 4 слайд Давайте подивимось на ці маленькі, кумедні обличчя які приносять батькам стільки щастя . А в ролі малюків будете ви. Презентація «Радість материнства» (гіперпосилання) 5 слайд. На фото такі милі , кумедні обличчя. Материнство – дійсно щастя. А які у вас виникають асоціації із словом Материнство? Створіть будь ласка кластер на це слово. 6 слайд Дивлячись на ваші виступи я розумію, материнство дійсно щастя! Але чи завжди це так? Чи завжди вагітність для жінки є бажаною? До яких наслідків може призвести легковажне відношення до статевого життя? Давайте прослухаємо декілька історій з життя. Виступ дівчат із оповіданнями. 1________________________ 2_________________________ 3________________________ Гіперпосилання Увага на екран. Передивимось невеличкий відеофрагмент. (Відео «Готовність стати батьками») 7 слайд Для тог щоб запобігти небажаній вагітності необхідно лише дотримуватись декількох правил. Одне з яких, якщо ви вже почали статеве життя, необхідно користуватись методами контрацепції. Сьогодні, Антонова Ілона підготувала доповідь стосовно сучасних методів контрацепції. Прослухайте будь ласка. Виступ_________________________ _________________________________ Коли ми говоримо про контрацепцію я не можу не згадати про ще одну важливу річ. Про захист не тільки від небажаної вагітності,але й про захист від венеричних хвороб які передаються статевим шляхом і в першу чергу мова йде про СНІД. Якщо людина практикує незахищений секс це врешті решт може призвести до інфікування. Увага на дошку. Схема «Марійка та Миколка. Небезпека зараження ВІЛ» Жили-були на світі молоді люди - Марійка і Миколка. Одного разу вони зустрілися і полюбили один одного. У них ніколи раніше не було таких чис- х і довірчих відносин, такої справжньої любові. Позначимо їх так:


Все, що було в минулому, не мало для них ніякого значення. Це були випадкові зустрічі, несерйозні стосунки, та й було їх зовсім не багато. У Маріки був один короткий, річний роман. І у Миколки раніше були близькі стосунки з 2-ма дівчатами.

У колишнього друга Марійки було багато дівчат, що він взагалі був чоловік несерйозний. І одна з колишніх подруг Миколки була легковажною, саме тому вони й розлучилися. А друга просто поїхала в інше місто і кинула його.


І у тих, загалом — то сторонніх людей, теж були якісь сексуальні відносини в минулому.

Якщо розширювати цю схему далі, то люди, яких ми зобразимо, напевно не знайомі головним героям. Марійка і Миколка, швидше за все, навіть не чули про них. А навіщо про них згадали ми? Тому що, вступаючи в незахищені сексуальні стосунки навіть з дуже коханою і близькою людиною, ми одночасно контактуємо з мікрофлорою всіх його попередніх партнерів, а також тих, з ким раніше контактували ці люди. Звучить і виглядає це жахливо. Але мікробам все одно, в статевих шляхах якої людини жити, так і мораль їм не знайома. Крім того, хтось із 36 зображених на схемі громадян міг бути чимось інфікований і не знати про це. Такі «сюрпризи» можуть зруйнувати любов і довіру. Постійне використання презервативів допоможе зберегти здоров'я і уникнути неприємностей. (Учитель підводить групу до того, що такої умови як «вірність» не достатньо для безпеки. Якщо ви все-таки обираєте такий спосіб захисту, в ідеалі ваш партнер повинен бути здоровим, обстеженим та вірним.)

- Навіть якщо ви впевнені у своєму партнері, кохаєте його, а він вас, все одно необхідно захистити себе як від небажаної вагітності, так й від зараження хворобами. Вірусам, бактеріям та мікроорганізмам все одно яка чи який ви добрий, гарний, ввічливий. Вони зроблять свою справу – проникнуть у ваш організм та призведуть до інфікування.


Вправа « Насіння» Давайте пограємо у цікаву гру. У кожного з вас є пакетик з насінням. У всіх воно однакове. А подивіться, у деяких є й інше насіння. Хто бажає попросіть обмінятись , щоб мати різноманітне насіння. Обміняйтесь будь ласка насінням , хто бажає. (Діти отримують пакетики з насінням. У всіх в пакетиках кукурудза, і леше у трьох насіння з гороху, квасолі, соняшника. Після того як діти обмінялись насінням, вчитель розкриває істину вправи) - Діти, явіть собі, що насіння яким ви обмінювались це мікрофлора людини. А насіння яке було лише у деяких учнів – це збудники інфекцій які передаються статевим шляхом. Подивіться зараз на свої пакетики, подивіться як швидко та просто вони опинились в ваших пакетиках. Саме так відбувається зараження венеричними хворобами якщо практикувати незахищений секс. Який висновок можна зробити з цієї вправи? - Не можна вступати у статеві відносини з малознайомими людьми, а окрім цього – завжди використовувати презерватив. _________________________________

Ми з’ясувати що щоб запобігти небажаній вагітності та не захворіти необхідно лише користуватись методами контрацепції. Найефективнішим та найбезпечнішим методом буде звісно використання презервативу.

Але є ще один метод проти небажаної вагітності. Якщо вже вагітність є, а жінка не готова стати матір’ю іноді вона йде на крок який зветься аборт. Що ж собою являє аборт та які його наслідки. 8 слайд Виступ з доповіддю «Статистика абортів в Україні та світі»_______ Діти я хочу щоб ви передивилися ще один матеріал під назвою «Щоденник ненародженої дитини», будьте уважні будь ласка. Гіперпосилання Виступ мед. Сестри___________________________________ 9 слайд В нашому житті виникає багато проблем. Дуже важливо коли поряд є людина яка підтримає, допоможе. У кожного є свій круг людей до яких можна звернутись. Я хочу провести з вами вправу яка має назву «квадрат довіри» Зробимо ми це для того щоб визначити, до кого ви зможете звернутись із проблемами які вас хвилюють. Я зачитуватиму твердження а ви їх розташовуйте по квадратам довіри. Оголошувати результати вам не буде потрібно. Ви це визначаєте для себе. Кому ви зможете розповісти Про те, який у вас ріст? ■ Про те, яка у вас вага? ■ Про те, що вам не подобається у вашому тілі?

Про те, що ви закохалися?

Про те, що у вас проблеми? ■ Про те, яким методом контрацепції ви користуєтеся? ■ Розповісти про свій сексуальний досвід? ■ Про те, що ваша подруга вагітна?

  Про те, що ви вагітні?

■ Про те, що ви подумували про те, щоб пройти тест на ВІЛ?Подивіться уважно на результати. Та зверніть увагу на квадрати довіри. Мені здається що найінтимніші речі ми все ж повинні довіряти близьким. Саме для них ви найдорожчі люди й вони докладуть всіх зусиль для того щоб допомогти вам. Якщо в багатьох з вас твердження про вагітність, секс, проблеми в коханні припали на квадрат довіри з друзями, це добре – але друзі найчастіше за віком такі ж як й ви, тому рівень їхньої обізнаності в цих проблемах дорівнює вашому, тому не завжди вони здатні дати вірну пораду стосовно дій у складних життєвих ситуаціях. Тому ще раз наголошую, найпотаємніші свої проблеми. Довіряйте все ж близьким. 10 слайд У нас на заході присутній практичний психолог нашої школи Горбань Ганна Сергіївна, яка розповість про проблеми вашого віку та як їх уникнути. Демонстрація експрес тесту визначення вагітності. Підсумок Підсумовуючи все вище сказане є бажання впевнитись що вам все стало зрозуміло. Та ви визначились чи може вагітність у вашому віці щасливою миттю. Давайте попрацюємо із деревом проблем та визначимо, до чого може призвести вагітність у вашому віці. (Робота з магнітною дошкою, малювання дерева проблем) 1. Неповна освіта 2. Труднощі кар»ерного росту 3. Соціальна ізоляція(унеможливлює спілкування з однолітками) 4. Матеріальні труднощі 5. Психологічна травма, депресія. А які ж корні цього дерева? Тобто причини? 1. Недостатнє спілкування з батьками 2. Необізнаність 3. Бажання бути як всі 4. Раннє статеве життя 5. Незахищений секс 6. Слабкість характеру та неможливість сказати – НІ


11 слайд Дівчата та хлопці я бажаю вам у певний час коли ви відчуєте що готові як фізично, психологічно так і матеріально відчути це щастя - бути батьками. І щоб у вашому житті вислів «Щаслива мить материнства»., був із знаком оклику, а не питання! Для вас заспіває Папій Віка. Пісня про маму. Дякую всім за увагу. Я маю надію що вам сподобався наш тренінг. Залиште будь ласка на нашому дереві знань яблучко. Червоне – мені сподобався захід і я все зрозумів. Зелене – є деякі питання які я ще опрацюю для кращого розуміння. А на згадку про тренінг приміть буклети. Підведення підсумків. Рефлексія. Обговорення.

              Костянтинівська СРШ І- ІІІ ст. «Прометей» з пвп

Підготувала:

                вчитель біології вищої категорії
                    Костянтнвівської СРШ І – ІІІ ст.
        «Прометей» з пвп
           Бойко Ірма Теймуразівна
                          2015 рік