Контрольна робота на тему: Венеція-місто на воді

Материал из Заповікі
Версия от 11:23, 25 августа 2016; Dominic28 (обсуждение | вклад)

(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

Венеція-місто чарів та романтики

Венеція - чудове місто, де кожен куточок, нібито з романтичного фільму, реальність та дійсність змішується з мріями.

Thumbs 2101 3.jpg

Трохи історії

Поселення з 5 століття до Р.Х., місто з початку IX століття. З IX—X по XVI століття — крупний центр посередницької торгівлі між Західною Європою і Сходом. В середні віки республіка (з кінця XIII століття олігархічна, під керівництвом дожа) із значною підвладною територією. У 1797–1805 і 1815–1866 Венеція — володіння Австрії.

А чи знаєте ви, що...

Венеція - старовинне місто, серце Італії та всієї Європейської цивілізації. І донині Венеція по праву вважається одним з найпопулярніших і найкрасивіших місць в світі.

Thumbs 2126 thumb.jpg
 • У Венеції немає каналізації! Всі відходи зливаються в канали два рази на день з приливами, що і пояснює наступний цікавий факт: професійних сантехніків у Венеції налічується тільки 20 чоловік!

 • Тільки на площі Сан-Марко дозволено годувати голубів, якщо Ви це зробите в іншому місці Венеції, то Вам загрожує великий штраф. Цікавий факт, що для продажу насіння у Венеції Вам необхідно купити ліцензію, і вона передається у спадок!

 • Восени відбувається підвищення рівня води, в результаті якого провулки, площі, перші поверхи будинків повністю заливає. Для жителів Венеції це явище дуже неприємне, але для туриста це унікальна подія, безсумнівно, є самим незабутнім в турі по Венеції.

 • Найдорожче місто Італії- Венеція. Тут найвища вартість житла і найвищі ціни.

 • У венеціанських кафе жителям міста робляться значні знижки, що викликає подив приїжджих. Житель Венеції зазвичай ходить в один і той же кафе, не їхати ж через канал, що б випити чашечку кави.

 • Всі жителі Венеції зрештою потрапляють у в'язницю. Не тому, що вони не шанують закони. Справа в тому, що міське кладовище знаходиться на острові Сан-Мікеле, де до цього перебувала міська в'язниця. Раз на сім років останки виймають і переносять в колумбарій, щоб звільнити місце іншим.

 • Громадські туалети у Венеції - явище вельми рідкісне.

Глобальна проблема

Коли Венеція піде під воду? Наукові підрахунки
9144884b30.jpg

Вчені кожне десятиліття лякають нас затопленням. І ми вже не особливо звертаємо увагу на «ужастики» наукової громадськості. До того ж їх передбачення зазвичай стосуються часів далекого майбутнього - через 50 років, через 100 років і т.д. Проте професор Лаура Карбонін говорить про більш близькі терміни. Вона впевнена, що через всього декілька років Венеція може піти під воду.

Взагалі повені для жителів Венеції не рідкість. Вони бувають кілька разів на рік. Але з кожним разом рівень води підвищується. Вчені повідомили, якщо не почати рятувати місто, то в 2080 році його вже не буде. З кожним роком рівень води підіймається на 5 мм. Щоб захистити легендарне місто, будуються дамби. Їх зводять в особливо небезпечних ділянках. Але деякі експерти скептично ставляться до будівництва цих заслонів. Вони впевнені, що затоплення красивого італійського міста неминуче. Це лише питання часу.

Венеція за один день. Що варто відвідати?

Vassilismargelisvenice07 3.jpg

Якщо на знайомство з Венецією у Вас всього один день, то все одно можна встигнути закохатися в це казкове місто!

Зазвичай, приїжджають до Венеції на поїзді. Минувши трехкилометровий міст, що з'єднує венеціанські острови з материком, поїзд прибуває на станцію «Венеція - Санта-Лючія».Покинувши будівлю вокзалу, можна вибрати один з піших маршрутів або сісти в вапоретто (водний трамвайчик) щоб відразу відправитися по Гранд-каналу до площі Сан-Марко.

Отже, підходимо до причалу і беремо квиток за 7 €.

Площа Сан-Марко (Piazza San Marco) - це серце Венеції. Тут розташована головна святиня міста - собор Святого Марка, в якому покояться його мощі. Собор побудований у візантійському стилі. Головний фасад будівлі просто чудовий.Дзвіниця розташована навпроти собору Святого Марка, її висота 98,6 метрів.

Дзвіниця Сан-Марко
 • Невід'ємний атрибут площі Сан-Марко це дресировані голуби!
 • Площа Сан-Марко є найнижчим місцем Венеції та її іноді злегка підтоплює. А ще, це головне місце проведення Венеціанського карнавалу.

 • Один з найпопулярніших сувенірів, привезених туристами з Венеції - це венеціанські маски. Вони бувають різних розмірів і конфігурацій, вишукано розписані, прикрашені стразами, пір'ям і драпіровками. Маска - справжній витвір мистецтва, її можна повісити на стіну і милуватися, згадуючи Венецію, а можна надіти і епатувати гостей.

 • Історія виникнення масок нерозривно пов'язана з карнавалом, щорічно проводяться у Венеції в честь бога Сатурна. Це свято традиційно справлявся під час зимового сонцестояння.

 • Інший популярний венеціанський сувенір - вироби з муранського скла. Це всілякі прикраси, люстри і світильники, пробки для пляшок, всякі інтер'єрні штучки.

Вартість авіоквитка до Вінеції


Львів 3425 грн.
Запоріжжя 3215 грн
Київ 2643 грн.
Одеса 4445 грн.


Відеотур Венецією

<mediaplayer width='640' height='390'>https://www.youtube.com/watch?v=lfAX492_tTU</mediaplayer>
<mediaplayer width='640' height='390'>https://www.youtube.com/watch?v=BDQVDtHof0A</mediaplayer>
<mediaplayer width='640' height='390'>https://https://www.youtube.com/watch?v=oLbuZsrJRTU</mediaplayer>

Фотогалерея