Віртуальне методичне об'єднання шкільних бібліотекарів Бердянського району

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск
Шкільні бібліотекарі Бердянського району

«Книжки – це наша праця, наша совість. Цілющої води живий струмок». О.Іваненко

Содержание

Склад МО

Керівник МО

Шмакова Світлана Володимирівна

Модератор віртуального МО

Жигула Олена Володимирівна

Члени МО

 1. Міхно Любов Петрівна
 2. Потась Лариса Олександрівна
 3. Новак Людмила Олександрівна
 4. Браїлко Валентина Андріївна
 5. Білокриницька Тетяна Анатоліївна
 6. Кара Людмила Ивановна
 7. Кюрчева Наталя Володимирівна
 8. Сарська Валентина Василівна
 9. Гузь Світлана Іванівна
 10. Жигула Олена Володимирівна
 11. Дузь Тетяна Миколаївна
 12. Остапенко Юлія Вікторівна
 13. Лукіна Лариса Михайлівна
 14. Супрунець Ольга Євгеніївна
 15. Мехеда Нателла Володимирівна
 16. Меліхова Інна Миколаївна
 17. Бірюкова Олександра Станіславівна


Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».

«Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною». В. Сухомлинський

Привітання для колег

Дорогі колеги!

Від усього серця вітаємо Вас із самими довгоочікуваними і світлими святами – Новим Роком та Різдвом Христовим! Це усіма нами з дитинства улюблені й радісні дні, наповнені світлом свята спільної радості, веселощів, очікування чуда й казки, душевного тепла и надії. Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що 2015-ий рік був важкий,але прожитий не дарма. Цей рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей й відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний і життєвий досвід. Напередодні Нового Року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов'язково здійсняться. Від усієї душі бажаємо Вам великого людського щастя, міцного здоров'я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч. Нехай прийдешній рік виправдає ваші самі добрі надії і прагнення, принесе достаток і добробут вашим сім'ям. Нехай панують у ваших домівках мир, взаєморозуміння й любов.

З Новим Роком та Різдвом Христовим


1348854644 livrary20day.jpg

Шановні бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.

Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.

Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

З повагою Шмакова С.В.,Жигула О.В.

Посилання на блоги бібліотекарів району

Блог бібліотекаря Старопетрівської ЗОШ Жигули Олени Володимирівни "Бібліогр@ні

Блог бібліотеки Успенівської ЗОШ бібліотекар Міхно Л. П.

Блог бібліотеки Новотроїцької ЗОШ бібліотекар Потась Л. О.

Блог бібліотеки Троянської ЗОШ бібліотекарКара Л. І.

Блог бібліотеки Андрівської ЗОШ бібліотекар Кюрчева Н. В."Бібліотечна планета"

Блог бібліотеки Луначарської ЗОШ бібліотекар Сарська В. В."Бібліотека"

Блог бібліотеки К.Марксівської ЗОШ бібліотекар Гузь С. І."Словограй"

Персональні сайти сучасних українських письменників

Посилання на основний блог/сайт

NB – Nota Bene

Блог для бібліотекарів навчальних закладів Запорізького краю

Шкільна бібліотека в меді@просторі. За матеріалами інтернет-семінарів бібліотечних працівників освітніх закладів Запорізької області

Блог створено для висвітлення перебігу та представлення матеріалів інтернет-семінарів і віртуальних виставок для бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів Запорізького краю. На сторінках блогу можна ознайомитися з матеріалами, поспілкуватися, поставити питання та отримати відповіді.

Блог створено для висвітлення перебігу та представлення матеріалів інтернет-семінарів і віртуальних виставок для бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів Запорізького краю. На сторінках блогу можна ознайомитися з матеріалами, поспілкуватися, поставити питання та отримати відповіді.

Бібліотечний бульвар

За матеріалами Першого Всеукраїнського науково-практичного семінару "Неперервна освіта як чинник професійного і творчого зростання бібліотечних працівників". На сторінках блогу можна побачити матеріали, що були підготовлені до семінару.

"ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА". Всеукраїнський конкурс

На сторінках блогу можна побачити матеріали на допомогу організаторам і учасникам Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека", ознайомитися з кращим досвідом бібліотекарів, педагогів та керівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. (Інформація з ВІКІсторінки Крижко Л.В.)

План роботи МО

Тематика засідань методичного об`єднання шкільних бібліотекарів на 2015/2016 навчальний рік

1 засідання (Серпень) Тема. Значення ключових компетентностей шкільного бібліотекаря та шляхи їх реалізації у

1 Аналіз роботи МО за 2015-2016 н.р. та основні завдання шкільних інформаційних центрів на 2015-2016 н.р. (Шмакова С.В.- методист РМК) 2.Участь бібліотекарів в обласних конкурсах. (Жигула О.В.- бібліотекар Старопетрівської ЗОШ І-ІІ ст.) 3.Оформлення необхідної інформації щодо кількості підручників 4 та 7 класів. ( Шмакова С.В.- методист РМК) 4.Робота по забезпеченню учнів шкіл підручниками . (Шмакова С.В.- методист РМК)

2 засідання

Тема. ІКТ в системі роботи шкільного бібліотекаря. 1. Інформаційно-комунікаційні технології як один з аспектів організації бібліотечного обслуговування дітей. (Лукіна Л.М. – бібліотекар Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст.) 2. Практикум. Робота з програмами Word, Power Point, Publisher. (На базі Осипенківської ЗОШ І-ІІІст.) 3. Можливості Інтернету в умовах шкільної бібліотеки. (Білокриницька Т.А.-бібліотекар Червонопільської ЗОШ І-ІІІ ст.)

3 засідання (Березень) Тема. Шкільна бібліотека як інформаційно-методичний центр. Координація роботи бібліотеки та педагогічного колективу. 1. Візитна картка шкільної . Презентація досвіду роботи. Спільна робота бібліотеки, педагогічного колективу та батьків як засіб успішної самоосвітньої, навчально-пізнавальної, творчої діяльності школярів. (Потась Л.О.-бібліотекар Новотроїцької ЗОШ І-ІІІ ст.) 2. Запровадження нових технологій у практику роботи шкільного бібліотекаря.Виставка матеріалів із досвіду роботи . (Кюрчева Н.В.-бібліотекар Андрівської ЗОШ І-ІІІст.) 3. Методичні поради. Огляд фахових видань. (Гузь С.І-бібліотекар К.Марксівської ЗОШ І-ІІІ ст.) 4. Анкетування.

Аналіз роботи МО

Методичне об’єднання – одна з організаційних форм групової і методичної роботи в системі підвищення професійної майстерності шкільних бібліотекарів на яких проходить знайомство бібліотекарів із досягненнями науки і передового бібліотечного досвіду, допомагає в поглибленні знань зі спеціальності. Робота методичного об’єднання у 2013/2014 навчальному році була спланована за основними напрямками освіти та бібліотечної справи.  Шкільна бібліотека є структурним підрозділом навчального закладу і поєднує функції навчальної і спеціальної бібліотеки, здійснює роботу з книгою спільно з педагогічним колективом школи. В своїй роботі шкільні бібліотеки керуються Законами України «Про освіту», «Про бібліотеку і бібліотечну справу», нормативними документами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, «Концепцією національної програми інформатизації України», «Концепцією інформатизації мережі бібліотек загальноосвітніх закладів України», документами структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, Статутом навчального закладу, Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу.

Завдання на 2015/2016 навчальний рік:

1. Продовжувати обговорення теоретичних і практичних питань, пов’язаних з роботою шкільних бібліотек. 2. Продовжувати обмін досвідом щодо підвищення ефективності роботи на допомогу навчально-виховного процесу. 3. Аналізувати роботу окремих шкільних бібліотек за певний період. 4. Розробляти та проводити заняття бібліотечно-бібліографічної грамотності з учнями, ознайомитися з новими формами та методами інформаційного забезпечення читачів. 5. Проводити відкриті бібліотечні заходи, запрошувати своїх колег, аналізувати заходи. 6.Інформаційно забезпечувати усі аспекти навчально-виховного процесу освітнього закладу в засвоєнні програмних та факультативних знань, самоосвіти учнів. 7. Виховувати інформаційну культуру учнів, постійне їх прагнення до пошуку інформації, свідоме, осмислення добору інформаційних джерел, формувати навички систематизації та особистої оцінки інформації. 8. Сприяти вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадянського обов’язку, відкритої для інтелектуального, духовного і творчого розвитку. 9.Формувати авторські програми читацького розвитку учнів, виховувати свідомого, вдумливого, грамотного читача з високим рівнем бібліографічної культури. 10. Всебічно сприяти підвищенню фахової майстерності педагогів, озброєнню їх знаннями сутності сучасних освітніх та виховних технологій.

Проблема тема МО

Впровадження інноваційних форм та методів як засіб формування успішної, компетентної особистості учня

Підсумки місячника шкільних бібліотек

матеріали (виступи, презентації, сценарії, творчі роботи, бібліотечні проекти,тощо) матеріали на допомогу бібліотекареві

https://docs.google.com/presentation/d/1awLYYZlAi8AJDRY2cgn-5xbBaiVOAyMTu7mnALixR4o/edit#slide=id.p3-Творчий звіт Старопетрівської ЗОШ І-ІІ ст. .

https://docs.google.com/presentation/d/11SNxqUlBVg8rf5lyZaktWYXELoREx2V8PLdawg9-jkg/edit?usp=sharing-Звіт Андрівської ЗОШ І-ІІІ ст.

https://docs.google.com/document/d/1ynxO9YWjCa49FCiKea4ixz8X-LJb1d5OuIQLugR3l3A/edit?usp=sharing- ЗвітАндріївської ЗОШ І-ІІІст.

https://docs.google.com/document/d/11aL0MfybnsLy1gpae9clJKEQL_yjUo9Gth9tVfTirQg/edit?usp=sharing- Звіт Бердянської ЗОШ І-ІІ ст.

https://docs.google.com/presentation/d/1kjrqIwNDgbi8tOyPVq6NJv0WZ2CSBWYN6Fjp5nZNJYo/edit?usp=sharing-Звіт Карло-марківської ЗОШ І-ІІІ ст.

https://docs.google.com/presentation/d/1fDMTo4-8xjrjOUsZFJVSIM44hvFYIh4Obofw9SoRjSE/edit?usp=sharing-Карло-марксівська ЗОШ І-ІІІ ст.

https://docs.google.com/document/d/1yPLR3stk8V5SfkDmetynhs-BOTpyn5hyn4XVgYemPW8/edit?usp=sharing-Звіт Луначарської ЗОШ І-ІІІ ст.

https://docs.google.com/document/d/1pX7nfIbSgtqI5WsBjnJCQ-ixmsCUJKebowhMSTbUgVA/edit?usp=sharing-Звіт Миколаївської ЗОШ І-ІІІст.

https://docs.google.com/document/d/1FZL6gGkg6heeOHcD92gIN95yKJE62SZ7111u10PvZQw/edit?usp=sharing-Звіт Новотроїцької ЗОШ І-ІІІ ст.

https://docs.google.com/document/d/1a4FpVPOARVRRFVs2MyZRqMuxP1rvbHOfsIhhg9t4jJU/edit?usp=sharing-Звіт Троянської ЗОШ І-ІІІ ст.

Перший урок 2015/2016

Вікі-словник бібліотекаря

Віртуальна скарбничка "Інновації в масовій роботі бібліотек"

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотекарів "Виховуємо громадянина-патріота України!" (жовтень 2015)

Стандарти з інформатизації, бібліографії,бібліотечного та видавничого справ

Новинки літератури

Підручники та навчальні посібники для ЗНЗ

Бібліотека

Бібліотека із зарубіжної літератури

Бібліотека з галузевої літератури

Бібліотека з російської літератури

Бібліотека з української літератури

Тренінги

Семінари

Фото/відео альбоми

(фотографії, фоторепортажі із життя МО)

09.10.2014р. відбулося методичне об`єднання шкільних бібліотекарів на тему: «Бібліотечне краєзнавство – один із напрямів виховання національної свідомості учнів».

(Доповідачі: Шмакова С. В. – методист РМК, Божко О.С. – завідуюча дитячої бібліотеки).

EyP9Wu-BDfc.jpg

IpII8KZuNSY.jpg

IMAG0427.jpg


Бібліотекар Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новак Л.О.

17.11.2015р.на базі Осипенківської ЗОШ І-ІІІст.відбулося методичне об`єднання шкільних бібліотекарів на тему: ІКТ в системі роботи шкільного бібліотекаря.Мета засідання: розширення спектру й підвищення якості надання бібліотечних послуг та ефективності роботи шкільної бібліотеки як просвітницько-інформаційного центру навчального закладу шляхом інтеграції інформаційно-комунікативних технологій в діяльність шкільних бібліотек.

Нормативна база

 1. Організаційно-управлінські документи для бібліотек ЗНЗ #Загальні нормативні документи у галузі освіти і культури (Закони України, Укази Президента України, Постанови Верховної Ради України, Постанови і Розпорядження КМ)
 2. Загальні нормативні документи у галузі освіти і культури (Накази Міністерств)

Основні документи

Інше

Бібліотекарі шкіл району разом з методичною службою відділу освіти працюють над творчим проектом «Літературне сяйво Бердянщини». Шкільні бібліотекарі відібрали твори поетів-аматорів Бердянського району для публікації в збірці. В травні 2015 року відбудетьтся презентація цього творчого проекту."Поради Мудрої Сови" Пам'ятка читача

https://drive.google.com/file/d/0Byy8EvfmS2WwaFRhcFZ2WkZkSUU/view?usp=sharing Буктрейлер підготувала бібліотекар Старопетрівської ЗОШ І-ІІ ступенів Жигула О.В.

КОДЕКС БИБЛИОТЕКАРЯ (АФОРИЗМЫ)

«Нельзя держать книги запертыми, словно в тюрьме, они должны непременно переходить из библиотеки в память». Франческо Петрарка, итальянский поэт (1304-1374)

«Библиотека - это открытый стол идей, за который приглашается каждый, за которым каждый найдет ту пищу, которую ищет; это - запасный магазейн, куда один положил свои мысли и открытия, а другие берут их в рост». А. И. Герцен, русский писатель, публицист (1812-1870)

«Библиотеки - это платяные шкафы литературы, откуда человек, хорошо осведомленный, может извлечь кое-что для украшения, многое, чтобы удовлетворить любопытство, и еще больше для пользы». Джордж Даер, английский писатель XIX века

«Сравнивали библиотеки с кладбищами - какой вздор! Сколько живущих менее живы, чем эти воображаемые мертвецы. Они говорят, и их слышат на протяжении истекших веков: ведь это все великие люди и лучшие друзья: скромные, надежные, да не тягостные. Это часть нас самих. Все, что великие люди чувствовали, терпели, любили, думали, о чем мечтали, все это они нам рассказывают». А. Ноливьов, французский писатель, 1839

«Какое огромное богатство может быть в маленькой избранной библиотеке! 06щество мудрейших и достойнейших людей, избранное из всех цивилизованных стран мира на протяжении тысячи лет, предоставило нам здесь в лучшем порядке результаты своего изучения и своей мудрости». Эмерсон, американский философ (1803-1882)

«...лишь собрание книг, библиотека является единственной надеждой и неуничтожаемой памятью человеческого рода». А. Шопенгауэр, немецкий философ (1788-1860)

«Библиотеки все больше испытывают давление со стороны Интернета, и в буду­щем оно еще возрастет. Огромный поток мультимедиа давит на человека. Он угрожает смять память человека и его знания. Этот поток переполняется информацией, сфабрикованной шарлатанами и демагогами. Тем значительнее роль библиотек ограничителей этого мутного потока... Библиотеки несут разумное, они оплот истинных знаний и информации. То, что человек может получить дома по компьютеру, выглядит трагично. Поэтому пользователей компьютеров мы стараемся дать необходимую культурную информацию, чтобы как-то противостоять замусорению знаний». Джеймс Биллингтон, директор Библиотеки Конгресса США

"Библиотекарь «должен быть многих наук и разных языков <...> наученный, и к тому же прилежный читатель», «всякой книги качество знать», «с читателем должен обращаться учтиво и ласково и помощником в приобретении полезного знания себя показать». «Необходимо знание дела со стороны тех, кто выбирает книги для общественных библиотек, истинное понимание того, что полезно для человеческой души; необходимо исключение вздорных книг <...> и выбор книг мудрых». В. Н. Татищев, русский историк и государственный деятель (1686-1750)

«Существенная часть серьезных социальных проблем, возникших в настоящее время, обусловлена тем, что люди среднего ума забили свою голову псевдомыслями. В этой связи я представляю себе будущего библиотекаря в виде фильтра, который должен витать между бурным потоком книг и человеком <...>. Неужели утопия полагать, что в ближайшем времени люди вашей профессии (библиотекари) будут нести ответственность перед обществом за регуляцию книжного производства, с одной стороны, не допуская издания ненужных книг, а с другой - делая все возможное для издания книг, требуемых системой живых проблем в каждую эпоху <...> Не говорите мне, что подобная организация поставит под угрозу свободу. Свобода возникла на нашей планете не для того, чтобы бросить вызов здравому рассудку». Томас Карлейль, английский философ (1795-1881)

«...нельзя видеть в библиотекаре простого помощника ученого. Библиотекарь сам ученый. Но только он работает не над одной и притом своей темой, а над многими чужими темами. Это ученый, целиком отдающий себя другим». X. Ортега-и-Гассет, испанский философ и публицист (1883-1955)

Школа молодого вчителя

На допомогу молодому бібліотекарю. Рекомендаційний список


Віртуальні ігри

Книги-ювіляри 2015-2016

Календар пам'ятних та літературних дат 2015-2016 н.р.

Поточні конкурси

Участь в обласних виставках

"Освіта Запорізького краю 2016"

Ведення науково-методичної роботи з бібліотекарями загальноосвітніх навчальних закладів засобами веб-ресурсів

Схеми (карти знань)

Украинские сайты