Програма "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція" в Запорізькій області

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск
  • Програма «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та комплекс методичних посібників до неї, які розроблені в рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що впроваджений Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні у партнерстві з Українським фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Детальніше...
  • Розраховано на вчителів, соціальних педагогів, психологів, інших фахівців соціальної сфери, студентів вищих педагогічних навчальних закладів, слухачів курсів підвищення кваліфікації інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також на всіх, хто не байдужий до проблем дітей в Україні.
  • Схвалено Міністерством освіти і науки України до використання у загальноосвітніх навчальних закладах протокол №3 від 4 жовтня 2016 р.
Заставка ПТЛ 1.jpg

0 800 505 501 або 527 - національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

НОВИНИ


Увага!

387.jpg
30 липня -
Всесвітній день боротьби
із торгівлею людьми

У 2010 році Генеральна Асамблея прийняла Глобальний план дій по боротьбі з торгівлею людьми, закликавши уряди в усьому світі вжити скоординованих і послідовних заходів, щодо перемоги над цим злом. А згодом, у 2013 році, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми і зазначивши, що в такий день необхідно «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати захищати їх права».

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Саме тому в Україні працює Національна «гаряча лінія» із запобігання торгівлі людьми, домашнього насильства та гендерної дискримінації 0-800-500-335..


Увага, шановні освітяни!

-Менторська-3.0-e1648463596805.png
20 червня 2022 року
Міністерство освіти і науки України надсилає для використання в роботі
«Рекомендації щодо усунення ризиків торгівлі людьми
у зв’язку з війною в Україні та гуманітарною кризою»,
які розроблено групою експертів Ради Європи з протидії торгівлі людьми (ГРЕТА).


Зміст листа просимо довести до відома керівників органів управління освітою різного рівня, керівників і педагогічних працівників закладів освіти та інших учасників освітнього процесу, а також передбачити у планах роботи закладів освіти у 2022/2023 навчальному році заходи щодо запобігання торгівлі людьми.

https://drive.google.com/file/d/1PB7PTIotBUTadqU3aNzOqHbV-6U5BHaY/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/1t236IHTTV0vnKhraVLoFq41YoHxuM_r1/view?usp=sharingУвага!

Rabstvo.jpg
25 березня
Міжнародний день пам`яті жертв рабства
та трансатлантичної работоргівлі

International Day of Remembrance of the Victims of Slavery and the Transatlantic Slave Trade) відзначається щорічно упродовж кількох останніх років. Відповідна резолюція Генеральної асамблеї вийшли 17 грудня 2007 року.

Мета цього міжнародного дня — зберігати пам'ять про трансатлантичну торгівлю людьми та рабство, а також роз'яснювати майбутнім поколінням причини і наслідки цих явищ. Не менш важлива мета — доносити до відома всіх людей інформацію про небезпеку, яку несе расова дискримінація. У зв'язку з цим, фахівці ООН створюють навчально-просвітницькі програми, яка спрямовується до навчальних закладів та громадських організацій.Увага!

630 360 1532945408-3805.jpg
2 грудня
Міжнародний день боротьби
за скасування рабства
Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генасамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.Увага!

Принт 1 08.11.19.jpg
18 жовтня
відзначають Європейський день
боротьби з торгівлею людьми
День започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.

Нині щороку жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них - діти. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.

На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація.

Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. Люди з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.

Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три.Увага!

Заставка ЗУЦ З.jpg
30 листопада 2020 р.


підведені підсумки конкурсу


"ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!"


в межах обласного фестивалю "Зробимо урок цікавішим!"

Номінація "Колажі"

Заставка1 ЗУЦ.jpg Яцутко.JPG Кукоба.JPG Завірова.JPG
Конкіна.JPG Тимченко.JPG Павленко К ЗУЦ.JPG Дундукова.JPG
Кунах.JPG Рогова.JPG Маркварт.JPG Стасік.JPG
Васьова.JPG Гусинін.jpg Фетісова.JPG ЗО ЗУЦ.JPG
Заставк2 ЗУЦ.jpg Бусовікова К ЗУЦ.JPG Шалапан Н ЗУЦ.JPG Котляревська О ЗУЦ.JPG
Щиро вдячні за небайдужіть!


Шановні колеги!

Вільн.ЗОШ 2.jpg 6-7 листопада 2019 року відбувся тренінг
«Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
для педагогів Вільнянської ЗОШ №2 Вільнянського району Запорізької області (Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).


12.09.2019-труд.jpg 12 вересня 2019 року відбулося ознайомлення вчителів праці з
програмою виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та програмою "Основи сім'ї. 10-11 кл."
(Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).

Прошу самостійно переглянути:


Физруки 09.2019.jpg 5 вересня 2019 року в ЗОІППО вчителям фізичної культури анонсовані Програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та Програма "Основи сім'ї"(Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР)

Прошу самостійно переглянути:


Историки 09.2019.jpg 4 вересня 2019 року в ЗОІППО вчителям історії анонсовані Програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та Програма "Основи сім'ї"(Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР)

Прошу самостійно переглянути:


Шановні колеги!

Тр 10-11.06.19.jpg 10-11 червня 2019 року відбувся тренінг
«Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
для психологів закладів освіти Мелітопольського району Запорізької області (Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).


Тр 30-31.05.19.jpgТр 30-31.05.19 1.jpg 30-31 травня 2019 року відбувся тренінг
«Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
для класних керівників, педагогів-організаторів та заступників директорів з виховної роботи закладів освіти Запорізької області (Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).


20190514 130601.jpg 14 травня 2019 року під час КПК "Асистенти вчителів" був проведений спецкурс
«Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
(Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).

Прошу самостійно переглянути:КД ШІ.jpg 1-4 квітня 2019 року на базі Кам'янcько-Дніпровської школи-інтернату відбувся тренінг
«Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
(тренер Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).


Прошу самостійно переглянути:

Сертифікати готові (15.04.19)Шановні колеги, увага! Міністерство соціальної політики, як Національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми, з метою ефективного виконання пункту 4 Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні розробило електронний курс для державних службовців «Основи протидії торгівлі людьми». Курс на постійній основі доступний за посиланням www.ctcourse.org.ua
Цільовою групою курсу є представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, а також інших установ і відомств, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.ЕНЕРГОДАР

В кабінеті.JPG

Тетяна Миколаївна Павленко, методист НМЦ УО ЕМР, провела протягом першого півріччя 2018 року навчання психологів закладів освіти м.Енергодар щодо впровадження Програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

З 2018/2019 н. р. Програма успішно впроваджується у 23 класах (учні 7-8 класів) п’яти закладів освіти. Заняття викликають в учнів непідробну зацікавленість, позитивні емоції та нові відкриття на рівні усвідомлення.

1-COLLAGE.jpg 8-COLLAGE.jpg IMG 1363-COLLAGE.jpg IMG 20181221 135132-COLLAGE.jpg MyCollagesевкгркевро.jpg


Запорізька ЗОШ №15

29-31 жовтня 2018 року на базі Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Запорізької міської ради Запорізької області відбувся тренінг «Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» (тренер Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР), в якому взяли участь 18 педагогів ЗЗОШ №15 та практичний психолог Запорізького загальноосвітнього навчально-виховного комплексу "Молодь" Запорізької міської ради Запорізької області.Тренінг Київ 23.11.17.jpg 22-24 листопада 2017 року група педагогічних працівників КЗ «ЗОІППО» ЗОР, Науково-методичного центру м. Енергодар та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти взяла участь у семінарі-тренінгу «Методика впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з питань попередження торгівлі людьми», який відбувся у м. Київ за підтримки ВБО Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансової підтримки Міністерства Міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України.

Протягом наступного півріччя проект буде впроваджуватися в освітній простір Запорізької області.


Зустріч 16.05.18 076.jpg Відповідно до плану реалізації проекту Український фонд “Благополуччя дітей” 16 травня 2018 р. на базі ЗОІППО, була проведена робоча зустріч для фахівців, які брали участь у семінарах-тренінгах, щодо методики впровадження програми виховних заходів “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція”, з метою обміном досвідом щодо здійснення підготовки педагогічних працівників до просвітницької роботи з протидії торгівлі людьми та надання консультаційної підтримки.

Розглядалися такі питання:

- Загальна оцінка учасниками результатів участі у семінарі-тренінгу «Методика впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»»;

- Використання результатів участі у семінарі-тренінгу фахівцями;

- Оцінка прогресу реалізації розробленого навченими фахівцями плану впровадження Програми в області;

- Труднощі та успіхи у підготовці педагогічних працівників до впровадження Програми;

- Плани на майбутнє стосовно підготовки педагогів до реалізації Програми.ЗАХОДИ, ЯКІ ПРОВЕДЕНІ З РЕАЛІЗАЦІЇ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМИ "ОСОБИСТА ГІДНІСТЬ.БЕЗПЕКА ЖИТТЯ, ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ"


НОРМАТИВНА БАЗА

Сайти

  • Сайт "Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні" Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні розпочала свою роботу в 1998 році з метою допомогти Уряду України та громадськості у зусиллях із протидії торгівлі людьми та забезпечення доступу постраждалих до допомоги та правосуддя.
  • MigrantInfo.org.ua
  • Сайт “Ла Страда-Україна” Міжнародний жіночий правозахисний центр (свідоцтво про реєстрацію Міністерства юстиції України № 1010 від 31.03.98) з 1997 року працює в напрямі запобігання торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, ліквідації всіх форм дискримінації та насильства у суспільстві, сприяння дотриманню прав людини, гендерної рівності та захисту прав дітей.

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ

ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ


З7 11.jpg ЗВР.jpg ЗИ.jpg ЗПТНЗ.jpg ЗБ.jpg
Матеріали для 7-11 класів Матеріали для ОІППО Матеріали для шкіл-інтернатів Матеріали для ПТНЗ Матеріали для роботи з батьками

Відео


Опитувальник для педагогічної спільноти Запорізької області

Модератор сторінки: Гура Світлана