Організація діяльності бібліотек закладів загальної середньої освіти в 2021-2022 навч.році

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск
21-22 навч. рік.png

Содержание

Бібліотекарям - до нового навчального року: поради, планування

Нормативні документи

Цілі сталого розвитку б-к.jpg

Проєкти нормативних документів для ознайомлення

Бібліотекарям – методичні рекомендації, методичні матеріали

До планування роботи бібліотек

Це буде корисним бібліотекареві

А також матеріали сторінок:

News-84533 bibl.gif
News-84533 bibl.gif
News-84533 bibl.gif
News-84533 bibl.gif
News-84533 bibl.gif
News-84533 bibl.gif

Бібліотекарям до 30-річчя Незалежності України

Радимо ознайомитись

Випуск журналу присвячено інноваційній діяльності бібліотек закладів загальної середньої та позашкільної освіти, підвищенню престижу бібліотечної професії, поширенню досвіду роботи з популяризації книги, формуванню інформаційної, бібліотечно-бібліографічної та читацької культури учнів.

Передовий бібліотечний досвід

Здобутки освітян Запорізького регіону. Антологія перспективного педагогічного досвіду закладів освіти Запорізької області в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа». Випуск 21 : науково-методичний посібник / відп. ред. О. В. Варецька ; упор. О. Ш. Тонне ; ДОН ЗОДА, КЗ «ЗОІППО» ЗОР. — Електрон. кн. — Запоріжжя : СТАТУС, 2020. — 252 с. : іл., табл. — 1 електрон. опт. Диск (CD-ROM) ; 12 см. — Систем. вимоги: Pentium-II/300 ; 64 Mb RAM ; Microsoft Windows XP ; 60 Mb вільного дискового простору ; NET Framework 2.0. — Назва з етикетки диска.

 • C. 142-151. "Формування медіакультури користувачів бібліотеки в умовах закладу позашкільної освіти" Світлана Іванівна Семеренко, завідувачка бібліотеки позашкільного закладу освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» управління освіти Енергодарської міської ради Запорізької області.
 • C. 152-161. "Використання сервісів Веб 2.0 у просуванні та популяризації читання" Ірина Вікторівна Євтушенко, бібліотекарка Новомиколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Мелітопольського району Запорізької області.
 • C. 162-169. "Шкільна бібліотека як один із інструментів національно-патріотичного виховання в сучасному закладі освіти" Галина Вікторівна Симоненко, бібліотекарка закладу загальної середньої освіти No 5 Токмацької міської ради Запорізької області.

Нагадування

Впровадження УДК

Вебресурси для бібліотекарів

NB – Nota Bene

Блог для бібліотекарів навчальних закладів Запорізького краю

Шкільна бібліотека в меді@просторі. За матеріалами інтернет-семінарів бібліотечних працівників освітніх закладів Запорізької області

Блог створено для висвітлення перебігу та представлення матеріалів інтернет-семінарів і віртуальних виставок для бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів Запорізького краю. На сторінках блогу можна ознайомитися з матеріалами, поспілкуватися, поставити питання та отримати відповіді.

Бібліотечний бульвар

За матеріалами Першого Всеукраїнського науково-практичного семінару "Неперервна освіта як чинник професійного і творчого зростання бібліотечних працівників". На сторінках блогу можна побачити матеріали, що були підготовлені до семінару.

БІБЛІОТЕЧНИЙ БАТЛ "ЗИМОВІ КЛОПОТИ АБО НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНИЙ ПЕРЕПОЛОХ У БІБЛІОТЕЦІ"

Сайт, який висвітлює проведення дистанційної бібліотечно-пізнавальної гри - батл в межах інтернет-семінару "Використання інтернет-сервісів для популяризації читання".

"Екологічне асорті. ЕкоДень у бібліотеці"

Сайт є колективною роботою учасників інтернет-семінару "Роль бібліотеки ЗЗСО в організації екологічного виховання здобувачів освіти", який проведено КЗ "Запорізький ОІППО" ЗОР з 06 по 26 квітня 2020 року.

Заходи, запропоновані командами – учасниками інтернет-семінару, можуть стати у нагоді бібліотекарям, педагогам, класоводам, вихователям щодо проведення роботи з екологічного виховання дітей і молоді, а також використані в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у жовтні 2020 року, гасло якого "Шкільна бібліотека і екологічна просвіта".

News-84533 bibl.gif

Шкільні бібліотекарі Запорізького краю - група на Facebook

Шкільні бібліотекарі Запорізького краю – група для творчих, креативних бібліотекарів, майданчик для співпраці та професійного спілкування, спрямований на популяризацію діяльності бібліотек закладів освіти, обмін корисною інформацією, креативними ідеями та практичним досвідом з організації роботи бібліотеки в сучасних умовах.

Якщо ти бібліотекар і шукаєш колег-однодумців, які обожнюють свою роботу, та постійно самовдосконалюються, тоді ця група саме для ТЕБЕ!

Продовжуємо вчитись

КПК

29.11-10.12.2021 Бібліотекарі закладів освіти усіх типів

Семінари на 2021 рік

 • Мережева акція як сучасна форма роботи з користувачами бібліотеки (Всеукраїнський інтернет-семінар з досвіду роботи бібліотек ЗЗСО Запорізької області)
 • Інтернет-семінар як дистанційна або мережева форма підвищення кваліфікації бібліотекарів
 • Сучасні форми краєзнавчої роботи в бібліотеці (22-24.09)
News-84533 bibl.gif

Консультації для бібліотекарів

Масові заходи

Залишаються актуальними

Лайфхаки від фахівця

Лайфха́ки — сленґовий термін, що означає деяку хитрість або корисну пораду, яка допомагає вирішувати побутові проблеми, тим самим заощаджуючи час. Це набір методів і прийомів "зламу" навколишнього життя для спрощення процесу досягнення поставлених цілей за допомогою різних корисних порад і хитрих трюків. Вікіпедія

Педагогічному колективу до 2021/2022 навчального року

Про організований початок навчального року

Перший урок

 • 30 років – 30 уроків : інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2021/2022 навчальному році / авт.-уклад. : Федорова Ю. В., Качуровська О. М., Колісніченко С. В., Коломоєць С. Д., Пляка С. М., Сіланть‘єва Є. Е. ; за заг. ред. Федорової Ю. В. – Кропивницький : КЗ «КОІППО ім. Василя Сухомлинського», 2021. – 116 с.
Розроблені інформаційно-методичні матеріали «30 років – 30 уроків» допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення 
Дня знань і Першого уроку у 2021/2022 н.р. та сприятимуть формуванню патріотичних почуттів учнів. Запропоновані розробки доповнені елементами
візуалізації – відеонарисами про Україну та українців, виконаними у техніці пісочної анімації, що забезпечить їх творче використання. 
Інформаційно-методичні матеріали стануть у нагоді для подальшого використання в закладах освіти у процесі формування патріотичних почуттів 
та ціннісно орієнтованого навчання і виховання учнів.

Додатково

Методичні рекомендації до нового навчального року від працівників ЗОІППО

Основні орієнтири розвитку системи освіти Запорізької області в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа» в умовах очної, дистанційної та змішаної освіти у 2021/2022 навчальному році : метод. рекомендації : у 3-х ч. / відп. ред. О. Варецька ; упор. Т. Вєрозубова ; тех. ред. О. Тонне ; ДОН ЗОДА, КЗ «ЗОІППО» ЗОР. — Ч. І. Науково-методичне забезпечення діяльності закладів освіти. — Електронний аналог друкованого видання (електронна книга). — Запоріжжя : СТАТУС, 2021. — 136 с. — 1 електрон. опт. диск (CD-ROM); 12 см. : іл., табл.

Методичні рекомендації провідних спеціалістів КЗ «ЗОІППО» ЗОР висвітлюють актуальні проблеми педагогічної діяльності фахівців освітньої галузі Запорізької області в умовах очного, дистанційного та змішаного навчання.

Рекомендації призначені для працівників відділів освіти, методичних служб, керівників та педагогічних працівників закладів освіти.

Освітні програми

У 2021/2022 навчальному році модельні навчальні програми впроваджуватимуться тільки в пілотних закладах загальної середньої освіти, що є учасниками інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 02 квітня 2021 року № 406.

Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища.

Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Мета наскрізних ліній – «сфокусувати» увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників, зрештою, усього педагогічного колективу на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності.

Збірники календарних планувань з усіх предметів на сайті "Шкільне життя"

Методичні рекомендації

Навчальна література, посібники

Переліки навчальної літератури, програм тощо на 2021-2022 навчальний рік

Електронні версії підручників

 • Електронні версії підручників для учнів 1-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 2-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 3-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 4-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 5-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 6-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 7-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 8-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 9-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 10-х класів
 • Електронні версії підручників для учнів 11-х класів
 • Двомовні словники
 • Посібники серії "Шкільна бібліотека"
 • Підручники та посібники курсу "Фінансова грамотність"