Креатив від УБА

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск

Девізи УБА

Девіз УБА, 2021 рік

Щороку, в жовтні, Президія ВГО Української бібліотечної асоціації (УБА) оголошує конкурс на девіз року, якій і визначає програму дій бібліотек на поточний рік.

Бібліотеки працювали над впровадженням різноманітних, дуже цікавих ідей. Пропоную вам девізи УБА, за якими організовували діяльність бібліотеки України впродовж останніх 10 років.

Бібліотечні акції

Бібліотекам подарують книги-номінанти премії KBU AWARDS, якою відзначатимуть найкращі бізнес книги, написані українськими авторами. Благодійний фонд "Бібліотечна країна" оголошує про проведення спеціальної акції поповнення бібліотек України сучасними книгами для розвитку…

20 січня 2021 року стартувала всеукраїнська акція “#Читай_досягай” від Українського інституту книги та Міністерства культури та інформаційної політики України за участі українських урядовців, громадських та культурних діячів…

Програми

"Бібліоміст" – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури і туризму України та Української бібліотечної асоціації.

Детальніше...

У 2010 році Українська бібліотечна асоціація отримала грант ІФЛА на участь у програмі «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій», що реалізується за підтримки Фонду Білла та Мелінди Гейтс.

Детальніше...

Проєкти

ВГО Українська бібліотечна асоціація запустила фандрейзингову кампанію на Спільнокошт для збирання коштів на оновлення бази сервісу "Бібліотека для тебе", аби надавати актуальну інформацію про бібліотеки України в умовах децентралізації.

Детальніше...

Запрошуємо до участі у міжнародному освітньому проєкті, присвяченому Цілям сталого розвитку – ключовим напрямкам розвитку нашої планети, що у 2015 році були ухвалені на Саміті ООН.

Україна також підписала Порядок денний ООН і заявила про готовність до 2030 року реалізувати 17 Цілей сталого розвитку, які покликані усім світом здійснити глобальні і якісні зміни у соціальних, економічних та екологічних сферах.

Детальніше...

Стартує реєстрація для участі у польсько-українському освітньому проєкті про Цілі сталого розвитку

З квітня 2020 року ВГО "Українська бібліотечна асоціація" розпочала реалізацію нового проєкту «Спроможні бібліотеки сприяють досягненню Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року», що імплементується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.

Детальніше...

Проект "Розвиток бібліотек переміщених університетів як центрів підтримки освітнього та наукового процесів" ВГО Українська бібліотечна асоціація здобув перемогу в грантовій програмі Посольства США в Україні "Підтримка для українських переміщених університетів".

Детальніше...

Проект "Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги" реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу (програма Дім Європи).

Детальніше...

Українська бібліотечна асоціація з січня 2020 року - партнер проєкту Міністерства цифрової трансформації України "Дія. Цифрова освіта".

Детальніше...

Проект "Розвиток бібліотек переміщених університетів як центрів підтримки освітнього та наукового процесів" ВГО Українська бібліотечна асоціація здобув перемогу в грантовій програмі Посольства США в Україні "Підтримка для українських переміщених університетів".

Детальніше...

ВГО Українська бібліотечна асоціація запустила бібліотечний онлайн-сервіс "Бібліотека для тебе" - Путівник бібліотеками України, що наразі вміщує найбільшу базу бібліотек України - понад 16 000 бібліотек.

Детальніше...

Українська бібліотечна асоціація стала одним із співорганізаторів проекту "Містки громадської активності", що фінансується Європейським Союзом, Національним фондом на підтримку демократії та Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – "Зміни в регіоні", яку реалізує Фонд "Освіта для демократії та впроваджується у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту" (Львів), Благодійним фондом "Помагаєм" (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

Детальніше...

Академічна доброчесність – це моральний кодекс та етичні правила цивілізованого наукового та освітнього співтовариства. Поняття «академічної доброчесності» включає в себе такі цінності, як запобігання шахрайству, фальшуванню та плагіату; підтримку академічних стандартів; чесність і ретельність у дослідженнях і науковому видавництві.

Детальніше...

Проект Української бібліотечної асоціації та її партнерів, спрямований на підтримку читання у будь-якому форматі.

Детальніше...

Українська бібліотечна асоціація, а саме Молодіжна секція УБА, стала партнером Британської Ради в Україні у межах проекту "Активні громадяни".

Детальніше...

Українська бібліотечна асоціація стала переможцем програми Європейського Союзу "Еразмус+ (Жан Моне)" та з вересня 2015 року розпочинає реалізацію проекту "Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках".

Детальніше...

Фонд "Монсанто" ухвалив рішення про виділення 1,8 млн. гривень на реалізацію соціального проекту Української бібліотечної асоціації у 5 областях (Вінницькій, Житомирській, Рівненській, Полтавській та Черкаській). Проект, що став переможцем міжнародного грантового конкурсу Фонду, спрямований на перетворення 25 сільських бібліотек на сучасні інформаційні центри.

Детальніше...

Всеукраїнська громадська організація "Українська бібліотечна асоціація" стала переможцем конкурсу проектів Європейської культурної фундації та у 2015 році впроваджує проект, спрямований на розвиток туризму у м. Києві.

Детальніше...

Невід'ємне право громадянина демократичної держави – вільно обирати владу. Неодмінний обов'язок демократичної держави – забезпечити своїм громадянам можливість реалізувати виборче право. Україна зробила європейський вибір демократичного розвитку. Громадяни України очікують впровадження європейських принципів діяльності органів влади та цивілізованих норм політичної культури.

Детальніше...

Нині УБА за організаційної та фінансової підтримки ПСП ІІ успішно реалізує проект "Інформація органів влади для громадян у бібліотеці: пошук, доступ, консультування".

Детальніше...

Досвід бібліотек

Статті в перекладі Лариси Лугової, директорки Львівської ОБД

Секції УБА

Представляємо блог: повідомлення

Що рекомендує законопроект про внесення змін до Закону "Про бібліотеки і бібліотечну справу"

Квітень 19, 2021

14 квітня на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до Закону "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (№5002). Проект закону напрацьований робочою групою, до складу якої ввійшли працівники Офісу Президента України, апарату Верховної Ради України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Українського інституту книги, Української бібліотечної асоціації, представники громадських об’єднань, що працюють в бібліотечній сфері.

Промоція читання: практичний внесок публічних бібліотек

Травень 5, 2021

Сучасне цифрове середовище випробовує книжки і читання на стійкість, пропонуючи споживачам інформації широкий спектр альтернативних джерел для задоволення їх культурних, освітніх, дозвіллєвих потреб: електронні та аудіовізуальні ЗМІ, інформаційні канали, відеохостинги, соціальні мережі, відеоігри тощо. Під впливом цих факторів престиж читання зменшується. І це загальносвітова тенденція, яку намагаються подолати уряди різних країн, залучаючи до співпрації книговидавців і книгорозповсюджувачів, громадські організації, бібліотекарів, освітян, батьків, волонтерів, відомих і авторитетних діячів кульутри, науки, спорту.

В Україні пом’якшили карантинні обмеження в сфері культури та туризму

Червень 8, 2021

На Урядовому порталі оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 року № 583 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236".

УВАГА! Затверджено Стратегію, що впливатиме на розвиток бібліотек

Червень 8, 2021

Указом Президента України від 2 червня 2021 року за № 225/2021 затверджено СТРАТЕГІЮ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ

Стратегія людського розвитку визначає цілі та основні завдання, що стоять перед державою, у сфері людського розвитку як напряму забезпечення національної безпеки України, а також індикатори досягнення цілей, що забезпечує можливість проведення моніторингу, ефективного планування, належного оцінювання соціальних інвестицій у людський потенціал.

Законодавчі новації: літо 2021

Липень 21, 2021

Сьогодні пропонуємо чергову добірку законодавчих новацій, які впливатимуть на організаційно-практичну діяльність не лише керівників бібліотек, а й посадових осіб органів місцевого самоврядування.

  • Державна програма національно-патріотичного виховання до 2025 року
  • Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (за № 2704-VIII, від 25 квітня 2019 року)
  • СТРАТЕГІЯ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ (від 2 червня 2021 року за 225/2021)
  • ПОРЯДОК влаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури або їх розумного пристосування https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/668-2021-%D0%BF#Text (від 30 червня 2021 р. за № 668)
  • Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (див. редакцію наказу Національного агентства України з питань державної служби від 28 квітня 2021 року № 72-21)