Конспект уроку "Вставлення зображень у текстовий документ. Редагування графічних зображень".Інформатика. 4 клас.

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

Кузнецова сертифікат 229.jpg

Конспект уроку

Тема уроку

Вставлення зображень у текстовий документ. Редагування графічних зображень.

Автор розробки

Кузнецова Світлана Анатоліївна

Навчальний заклад

Комунальний заклад «Дніпрорудненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів»

Клас

4

Назва навчальної програми

Нова програма для 4 класа Інформатика.

Тип уроку

Комбінований

Цілі уроку

Закріпити поняття про типи графічних зображень, особливості роботи з графічними об’єктами; розвивати вміння вставляти зображення в документ, застосовувати знання в подібній і новій ситуації; виховувати самостійність, організованість і відповідальність за виконану роботу; бажання піклуватися про своє здоров'я

Обладнання уроку

Комп’ютери, мультимедійний проектор, зошит, аркуші паперу А4, картки з завданнями, картки з малюнками, клей, магніти, гілочки та зелені листочки, жетони для оцінювання

Компетенції учнів :  

Основні поняття: Графічний об’єкт, формат малюнка
Основні знання: Знання правил вставлення графічних об’єктів в текстовий документ та їх форматування
Основні вміння: Вставляти графічні об’єкти в текстовий документ

Девіз уроку написаний на дошці: 
Те, що я чую, я забуваю; Те, що я бачу й чую, я трохи пам'ятаю; Те, що я чую, бачу й обговорюю, я починаю розуміти; Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю, я набуваю навичок; Коли я передаю знання іншим - стаю майстром.

На протязі уроку вчитель декілька разів привертає увагу учнів до девізу уроку і з дітьми вирішує, який рядок відповідає етапу уроку, на якому вони знаходяться.

Хід уроку

І Самовизначення до діяльності учнів
ІІ Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу. Актуалізація опорних знань
ІІІ Етап засвоєння і застосування нових знань і способів дій. «Відкриття нового знання»
ІV Первинна перевірка розуміння навчального матеріалу.
V Застосування нових знань. Формування практичних навичок.(Робота за комп’ютером )
VІ Перевірка розуміння навчального матеріалу.Рефлексія
VІІ Підбиття підсумків
VІІІ Інформація про домашнє завдання

І Самовизначення до діяльності учнів 

Валеологічна вправа (Вв) Дихальна гімнастика.
Привітання з учнями.
Перевірка підготовки учнів до заняття.

- Девіз уроку (читаємо вголос з дошки).
Сьогодні ви зробите спробу стати майстрами. Згодні?

- Тоді почнемо !
Сідайте рівненько,
працюйте швиденько!

- На протязі всього уроку виконання всіх робіт буде заохочуватися жетонами (Додаток 8)

ІІ Підготовка учнів до активного й усвідомленого засвоєння навчального матеріалу. Актуалізація опорних знань. Постановка навчальної задачі. 

1. Показ соціального і практичного значення матеріалу, що вивчається. Учні нашої школи сталі лауреатами обласного Медіафестивалю для учнів «Видатні люди нашого краю», 2015 (демонстрація соціальних плакатів (Додаток 1) за допомогою відеопроектора).
- Як ви думаєте, за допомогою якої програми вони зробили такі гарні плакати ?
2. Актуалізація суб'єктного досвіду учнів. Кожен з вас має улюблені книжки. Пригадайте, які малюнки в них є.
- Чому, на вашу думку, більшість дитячих книг своїм оформленням викликають позитивні емоції? (Малюнки, які супроводжують текст, пояснюють його зміст, та характер героїв, події, які відбуваються, називають ілюстраціями).
3. Постановка перед учнями навчальної проблеми. Підручники також неможливо уявити без малюнків, схем тощо. Вони допомагають краще зрозуміти навчальний матеріал.
- Як допомогти вчителям, які працюють у 4 класі (підручників немає) ?
- Зробити роздатковий матеріал - картки.
- Як ми зробимо ці картки?
- Що ми ще не знаємо ?
4. Повідомлення теми уроку. Учні записують тему уроку в зошити.
5. Дайте, будь ласка, відповідь на такі запитання :
- Як створювати та зберігати документ у середовищі текстового редактора?
- Які об’єкти може містити текстовий документ?
- Що ще ми бачимо на сторінках книг, газет, журналів? Чим можна «оздобити» текст?

ІІІ Етап засвоєння і застосування нових знань і способів дій. «Відкриття нового знання»
Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

(Розповідь вчителя з демонстрацією роботи з графічними об’єктами за допомогою відеопроектора).
Вставлення графічних об’єктів у текст здійснюється за допомогою команд Стрічки Вставлення.
1. Зображення. Вставлення → Зображення → Виберіть у вікні потрібне зображення, вказавши його місце розташування на дисках комп'ютера.
2. Графіка. Вставлення → Графіка (кліпи з колекції Microsoft Office) .
3. Автофігури (рисунки на основі прямих і кривих ліній, прямокутників і еліпсів…). Вставлення → Фігури , вибирати необхідний об’єкт.
4. Діаграми. Вставлення → Діаграма. (Використовується як ілюстрації до статистичних даних). 5. Організаційні діаграми SmartArt. Вставлення → SmartArt.
6. Художній текст — об’єкт WordArt.Вставлення → WordArt. (За допомогою цього Інструмента можна створювати красивий текст).
7. Художні рамки. Прикрасити документ можна за допомогою команд Стрічки Розмітка сторінки.

Робота з графічними об’єктами.

Будь ласка, доповніть речення:
- Щоб виконати будь-які операції з графічним об’єктом, його необхідно ______ (виділити).
- Виділити об’єкт можна клацнувши по ньому ______ (лівою) кнопкою миші.
- Навколо рисунка по периметру з'являться ______ (маркери), наявність яких вказує на виділення об'єкта.
- Це дозволить виконувати над ним такі дії:
 ______ (зміна розміру);
 ______ (переміщення);
 ______ (копіювання);
 ______ (видалення).

Якщо викликати контекстне меню (за допомогою __________(правої)кнопки миші), можна вибрати пункт Формат малюнка і у вікні, що з'явиться, можна встановити найрізноманітніші параметри — обрамлення, розмір, спосіб обтікання текстом — визначає взаємне розміщення зображення і тексту на сторінці.

Хвилинка релаксації. В в. Закрийте очі. Уявить: Ви їсте шоколад, отримуєте задоволення, мозок отримує енергію для подальшої роботи . Відкрийте очі і продовжуємо працювати.

ІV Первинна перевірка розуміння навчального матеріалу.   

«Творча лабораторія» Завдання 1 (Планування практичної роботи)
(на парті лежать аркуші паперу А4, картки з малюнками, клей) (див. фотозвіт)

1. Роздивіться картки з малюнками.
2. Візьміть ті, що мають відношення до одного шкільного предмету.
3. Створить на аркуші паперу за допомогою клею і карток з малюнками макет (модель)
роздаткової картки з предмету _______..
4. Зробить відповідний напис.

Вв («Навчання в русі») «Ярмарок ідей» (учні обмінюються досвідом – встають з за парт, підходять один до одного і переглядають роботи однокласників)

Завдання 2. Відновіть пошкоджений алгоритм
( на парті лежать 3 полоси аркушу з пунктами алгоритму (Додаток 2)).
- За яким алгоритмом вставляються графічні зображення в текстові документи?
 Знайдіть на Стрічці групу Зображення.
 Виберіть у вікні потрібне зображення.
 Відкрийте вкладку Вставлення.

Фізкультхвилинка.

Інструктаж з безпеки життєдіяльності в вигляді Вв (для психологічного розвантаження) «Познайом мишеня з правилами БЖД» (учні встають в коло, передають мишеня один одному після того, як «навчили» мишеня будь якому правилу з БЖД)

V Застосування нових знань. Формування практичних навичок.(Робота за комп’ютером )

Практичне завдання «Створення роздаткового матеріалу для вчителів» (за макетом попереднього планування).
(Кожен учень отримає картку з завданням (Додаток 3)). Три учня, яки виконають роботу раніше, отримають по 3 жетона, наступні три учня отримають по 2 жетона, всі інші – по 1 жетону.
1. Відкрити власну папку, в неї відкрити папку з номером (Додаток 4). Перегляньте картинки. В цієї папці створіть новий документ в текстовому процесорі Microsoft Word, назвіть його, враховуючи зміст картинок.
2. Вставте в цей документ картинки з цієї папки, зробить напис засобами WordArt.
3. За допомогою команд контекстного меню Формат малюнка змінить властивості зображень.
4. Додайте колір до сторінки (Додатково: Сторінку документа обрамить художньою рамкою (на власний вибір учня)).
5. Збережіть зміни.
6. Закрийте всі додатки, що використовувалися під час роботи.
7. В оцінюванні роботи буде враховуватися правильність виконання та естетичне оформлення документа.
Учні, яки виконали роботу раніше, допомагають однокласникам.

Вв Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (після 6 хв роботи за ПК)
«Уважно подивіться на іграшку» (учні уважно розглядають мишеня здалека, а потім вчитель ховає іграшку і задає 3 питання по зовнішньому вигляду іграшки).

Вв («Навчання в русі») «Ярмарок ідей» (після 12 хв. роботи за ПК) (учні обмінюються досвідом – встають з за комп’ютерів, підходять один до одного і переглядають роботи однокласників)

VІ Перевірка розуміння навчального матеріалу.Рефлексія

Вправа «Мікрофон» (Додаток 5). Учні по черзі «беруть мікрофон» і пояснюють:
1. Як вставити графічне зображення в документ?
2. Які ви знаєте види графічних зображень?
3. Як скопіювати зображення?
4. Як встановити такі властивості графічних зображень:
— налаштування розмірів зображення;
— зміна стилів обтікання зображення текстом.

VІІ Підбиття підсумків

Підбиття підсумків самими учнями
( на гілочку (Додаток 6) треба наклеїти зелений листочок, якщо відповідь перша)
 На уроці я працював
Активно / пасивно
 Своєю роботою я
Задоволений / незадоволений
 Урок здався мені
Коротким / довгим
 За урок я
Не втомився /втомився
 Матеріал на уроці мені був
Зрозумілий /не зрозумілий
Корисний / марний
Цікавий / нудний
Гілочки прикріпити до стовбура дерева, який намальований на дошці. (див. фотозвіт)
Повідомлення вчителя
Так як виконання всіх робіт заохочувалось жетонами, то пора підвести підсумки.
- Хто скільки заробив жетонів ? Хто найкращий?
- А хто ж передавав знання іншим?
Хто став майстром цього уроку?
Учні визначають майстрів, яки допомагали однокласникам.

VІІІ Інформація про домашнє завдання. Дуже корисне домашнє завдання

Погляньте сюди – це вітальна листівка (Додаток 7), яку створила дівчинка вашого віку для своєї сестрички на День народження. Створіть дома вітальну листівку в текстовому процесорі Microsoft Word.

Додатки

(Додаток 1)
Роботи лауреатів Медіафестивалю для учнів «Видатні люди нашого краю», 2015. Номінація «Кращий соціальний плакат»
Автор Гомулін Денис Автор Нефёдов Максим Автор Присяжна Катерина

(Додаток 2)
Пошкоджений алгоритм
• Знайдіть на Стрічці групу Зображення.
• Виберіть у вікні потрібне зображення.
• Відкрийте вкладку Вставлення.

(Додаток 3)
Практичне завдання «Створення роздаткового матеріалу для вчителів».
1. Відкрити власну папку, в неї відкрити папку з номером (Додаток 4).
Перегляньте картинки. В цієї папці створіть новий документ в текстовому процесорі Microsoft Word, назвіть його, враховуючи зміст картинок.
2. Вставте в цей документ картинки з цієї папки, зробить напис засобами. WordArt
3. За допомогою команд контекстного меню Формат малюнка змінить властивості зображень.
4. Додайте колір до сторінки (Додатково: Сторінку документа обрамить художньою рамкою (на власний вибір учня)).
5. Збережіть зміни.
6. Закрийте всі додатки, що використову¬валися під час роботи.
7. В оцінюванні роботи буде враховуватися правильність виконання та естетичне оформлення документа.

(Додаток 4)
Нумерована папка
Вміст нумерованої папки

(Додаток 5)
Вправа «Мікрофон»
Учні по черзі «беруть мікрофон» і пояснюють,
1. Як вставити графічне зображення в документ?
2. Які ви знаєте види графічних зображень?
3. Як скопіювати зображення?
4. Як встановити такі властивості графічних зображень:
— налаштування розмірів зображення;
— зміна стилів обтікання зображення текстом

(Додаток 6)
Гілочка

(Додаток 7)
Вітальна листівка. Листівка 1ст. Листівка 2ст.

(Додаток 8)
Жетон

Фотозвіт

Конспект уроку. Додатки

Конспект уроку. Додатки

Використані джерела

Підручники для 4 класу (електронна версія)