Квест "По спіралі часу"

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск

Про квест

Автор: Тоцька Л.А

Клас:11

Введення

"З початку життя цього дерева багато сучків та гілок засохло і відвалилося, ці гілки різного розміру являють собою цілі ряди, родини і роди, що не мають живих представників і відомі нам тільки за викопними рештками. І як десь, між старими гілками, пробивається охлялий пагін, що зберігся завдяки випадку і ще зелений на своїй верхівці, так якийсь качкодзьоб..., що врятувався від боротьби, мабудь , дякуючи захищенному місцю існування, з'єднує своєю спорідненістю великі гілки життя. Як бруньки дають початок новим брунькам, а ці, якщо вони достатньо сильні, перетворюються на пагони, які, розгалужуючись, покривають і заглушають інші бідні гілки, так , мабудь було і з великим деревом життя, що наповнило своїми мертвими гілками землю і вкрило її поверхню своїми вічно прекрасними розгалуженнями" Ці слова написані Ч. Дарвіном, і щоб їх зрозуміти, я пропоную відправитися в подорож на машині часу, бо тільки так ми можемо пізнати проблеми походження та розвитку життя, які цікавлять кожну свідому людину. Процес еволюції життя триває сотні мільонів років, і його результат - це дерево життя, яке остаточно ще не описане. Подорожуючи по базах еволюції ми з вами будемо збирати дані, які слугуватимуть нам енергоносіями, і прибувши на останню базу за цими данними нам потрібно буде скласти схему розвитку життя на планеті,в якій треба записати всі відмінні риси кожної ери, оформивши це в презентацію. Але ці дані просто так не дістати, доведеться пройти випробовування, що пов'язанні із знаннями біології, географії, хімії. Подорожуючи ми будемо долати перешкоди, які можуть принести нам додаткові бали , все залежить від того чи візьмете ви в дорогу сміливість, допитливість, уважність, творчисть, винахідливість, швидкість та кмітливість. І так взяли необхідну провізію, одягли захисні костюми, закріпили пазки, вирушаємо в подорож!

Завдання для пошуку бази буде розміщуватися в день відкриття бази з 16 до 17 години . Відповіді прийматимться до 23.00 останнього дня.

Відповіді надсилайте на електронну адресу cool.tockaya@mail.ru.

У листі не забувайте вказати "Квест. Завдання №____ від ПІБ.

За кожну знайденну відповідь та переборену перешкоду ви будете отримувати плутонії - джерело вашої енергії.

За допомогою машини часу та ваших заробленних плутоніїв ми піднімемося по спіралі часу, і пізнаємо таємниці розвитку життя спіраль часу

Запрошуються учні 11 класів

Термини проведення.

  • 1 завдання 03.10 - 06.10
  • 2 завдання 07.10 - 12.10
  • 3 завдання 13.10 - 18.10
  • 4 завдання 19.10 - 22.10

Підведення підсумків : до 29.10

Мета

Визначити основні етапи розвитку життя на планеті Земля, дати їм характеристику з позиції геологів, біологів та кліматологів.

Завдання пошуку

Перший етап

База І.

Для вивчення історії життя на землі є оригінальний годинник. Цей годинник палеонтологічний. Кожний шар містить свої особливі, іноді неповторні залишки живих істот. Вони вказують, як змінювалося на протязі історії Землі все живе на ній. Але життя на планеті з'явилося не відразу. Ви зараз на своїй машині часу прибули на щойно утворену Землю.

Завдання 1.

За правильні відповіді ви можете отримати 8 плутоніїв, які є енергоносіями, згадайте фільм "Назад в майбутнє", саме стільки достатньо щоб дістатися до наступої бази нашої подорожі. Вдалого вам пошуку.

Другий етап

База ІІ.

Завдання 2.

Хмара слів

Третій етап

База ІІІ.

Завдання 3.

Список джерел

https://ru.wikipedia.org/wiki/%C8%F1%F2%EE%F0%E8%FF_%E6%E8%E7%ED%E8_%ED%E0_%C7%E5%EC%EB%E5

http://evolution.powernet.ru/library/life2/life.html

http://www.zooeco.com/eco-mlek/eco-mlek393-30.html

http://wiki.web.ru/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D1%8D%D1%80%D0%B0

http://www.zooeco.com/eco-91.html

http://www.zooeco.com/eco-90-11-1.html

Критерії оцінювання

1. Правильність виконання завдань;

2. Повнота виконання завдань;

3. Лаконічність і точність;

4. Естетичність;

5. Своєчасність виконання роботи.

Родзинка

Учнівські роботи:

Мезозойська ера

Архейська ера

Кайнозойська ера

Палеозойська ера

Оцінювання

Еволюція в картинках

ЗХД таблиця

Організаційна діаграма


Інші документи

Анкета по закінченню квесту

Пам'ятка "Пошук в інтернеті"

Правила використання безпечного інтернету