Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів" (березень-квітень 2016)

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск
Віртуальна виставка Тиждень КС.jpg

Содержание

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів. Це свято залишається найпопулярнішим понад 7 десятиліть і проводиться під час шкільних весняних канікул. Тиждень дитячого читання з давніми традиціями сьогодні не лише не втратив свого значення, але й продовжує набувати особливого змісту для кожного учасника. Впродовж усіх днів Тиждень дитячого читання наповнений зустрічами з найулюбленішими дитячими письменниками, їх новими книжками, літературними подорожами, іграми та вікторинами, різноманітними конкурсами та акціями, театральними виставами, майстер-класами, презентаціями — і все це супроводжується приємними несподіванками.

Поради до проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання

Творчий бібліотекар - цікаві заходи

Мета: Представлення кращої розробки інноваційного бібліотечного заходу, присвяченого книгам-ювілярам 2016 року і проведеного під час Тижня дитячого читання.

Термін

подання матеріалів на виставку

до 10 квітня 2016 року

роботи віртуальної виставки

11-30 квітня 2016 року

підведення підсумків роботи віртуальної виставки

24 травня 2016 року

Зверніть увагу.jpg

Інструкція щодо участі у віртуальній виставці

Представлення матеріалів на виставку

Кількість документів, що представляє учасник на виставку один.

Учасник виставки повинен:

 1. обов’язково ознайомитися з вимогами до матеріалів виставки;
 2. відібрати найкращий документ, який відповідав би темі виставки;
 3. оформити документ згідно з висунутими до матеріалів вимогами;
 4. розмістити матеріал в одному з інтернет-сервісів для публікації документів – Гугл-Dиск, Scribd, DocMe, SlideShare, Slideboom, Box, тощо;
 5. розмістити посилання на назву документу у відповідному розділі (регіоні) та вказати наступну інформацію про поданий матеріал:
- назва документу, 
- форма роботи, 
- ПІБ повністю розробника, 
- назва навчального закладу, району (міста), 
- коротка анотація на документ.

Помилки в оформленні посилань та інформації на представлений матеріал

Мерщій поспішай! Нові книги почитай! http://www.calameo.com/read/00143528503d8d694c573


Закладинки


"Рекомендації до відгуку" Новомиколаївська Спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Луцька Валентина Павлівна [[1]]


"Есть люди, которых знают, есть книги, которые читают"(Буклет к 100-летию со дня рождения детского писателя Н. Носова) Липська Олександра Іванівна, Енергодарська ЗОШ І-ІІІ ст. №4

Зразки оформлення посилань та інформації на представлений матеріал

Використання педагогічних технологій в роботі з читачами : опис досвіду (авт. Панченко Катерина Олександрівна, Гуляйпільський колегіум "Лідер", Гуляйпольський район)

Сутність досвіду полягає в особливостях проектування освітнього процесу в діяльності бібліотеки, який базується на основі раціонального поєднання елементів бібліотечних і педагогічних технологій, традиційних та інноваційних засобів розвитку особистості. В досвіді представлено роботу з читачами щодо використання різноманітних педагогічних технологій, а саме: інтерактивної, ігрової, проектної технологій, технології особистісного розвитку дитини засобами взаємодії різних видів мистецтв та розвитку критичного мислення, портфоліо як технології узагальнення знань, інформаційно-комунікаційні технології - із значною кількістю доробок. Робота була представлена на Всеукраїнському конкурсі "Шкільна бібліотека - 2014" в номінації "Шкільна бібліотека - інформаційний центр навчального закладу" та обласну виставку "Освіта Запорізького краю 2015". Результати участі в конкурсі: районний етап - I місце, обласний етап - I місце, всеукраїнський етап - лауреат. Досвід на виставку представлений в спеціально створеному блозі.


Сімейне читання (рос.) : методичний посібник (укл. Косачева Тетяна Федорівна, Запорізький НВК естетичного виховання № 103, Комунарський район)

Цікавий матеріал з проблеми сімейного читання, досвід бібліотек Росії щодо організації роботи з батьками. Є багато додатків: анкети, рекомендації, сценарії, бесіди, положення про конкурси, тощо. Посібник створено на допомогу керівникам дитячого читання.


Історія нашої книги : бібліотечний урок (авт. Гришко Юлія Михайлівна, Корніївська ЗОШ І-ІІІ ст., Веселівський район)

Сценарій бібліотечного уроку

Презентація до бібліотечного уроку

Сценарій бібліотечного уроку містять відомості про книгу – історичну пам’ятку людства та історію її виникнення, а також різновид стародавнього письма. Розрахований для учнів 3-4 класів.


Бібліоколаж з досвіду роботи бібліотеки гімназії (авт. Нікуліна Ніна Миколаївна, Запорізька гімназія № 6, Комунарський район)

Презентації, відеоролики, буклети класів, проекти учнів – всі ці матеріали використовуються у роботі бібліотекаря з учнями гімназії. Добірка матеріалів буде цікавою для широкого кола інтернет-читачів.

Не забудьте: Документи, що виставляються на віртуальну виставку, необхідно ретельно перевірити та повністю відредагувати.

Обговорення матеріалів

Інтернет-відвідувачі можуть висловити свої міркування щодо матеріалів віртуальної виставки, використавши можливості сторінки Обговорення на ЗапоВікі та онлайн-анкети.

1. За період функціонування виставки (11-30 квітня 2016 року) учасники мають можливість:

 • висловити власні враження від матеріалів і форми проведення виставки;
 • запитати і отримати відповіді на хвилюючі питання;
 • висловити пропозиції та побажання.

2. Для обговорення матеріалів виставки необхідно:

 • представитися системі, для цього потрібно згадати власний логін, пароль;
 • перейти на сторінку "Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів" (березень-квітень 2016)", а з неї - на сторінку Обговорення;
 • на сторінці Обговорення висловити свої думки, враження і підписати свій текст;
 • для підпису тесту навести курсор на олівець на панелі інструментів і клацнути;
 • опублікувати (або зберегти) сторінку.

Пам'ятайте, що існує культура спілкування, при якій ставлячи питання, не забувайте вказувати - кому адресоване запитання.

3. Учасникам виставки бажано відстежувати питання, адресовані їм, та відповідати на них.

4. Для визначення кращих документів виставки бажано заповнити анкету, запропоновану на сторінці віртуальної виставки ЗапоВікі, а саме: онлайн-анкету "Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів", березень 2016"

Матеріали на допомогу

Робота з порталом Заповікі

Вимоги до матеріалів представлених на виставку

Матеріали віртуальної виставки

Розмістити власний матеріал у розділі відповідного регіону!!!

Вознесенівський (Орджонікідзевський) район

Дніпровський (Ленінський) район

Заводський район

Комунарський район

Олександрівський (Жовтневий) район

Хортицький район

Шевченківський район

м. Запоріжжя

м. Бердянськ

м. Енергодар

Тиждень дитячої та юнацької книги 2016 у бібліотеці ЕНВК №5

У книг, як і у людей є свої біографії, дні народження і ювілеї. Тиждень дитячої та юнацької книги у 2016 році присвячений книгам-ювілярам. Запрошенням на справжнє свято читання став буклет "День рождения книги".

Буклет "День рождения книги"(Блудова М.М. -бібліотекар ЕНВКи №5) Буклет

У затишній атмосфері літературного кафе учні 6 та 7 класів ділилися враженням про прочитані книги, насолоджувалися "Ювілейними смаколиками" та куштували "Музичний коктейль". Бібліотекарі підготували різні конкурси та вікторини. Цей день став для дітей справжній святом- святом спілкування з книгою.

Сценарий заходу "Місце зустрічі - літературне кафе"(Єрмак М.М., Блудова М.М. - бібліотекарі ЕНВК №5)

Відвідати наше літературне кафе ви зможете, переглянувши фото. Світлини з заходу "Місце зустрічі - літературне кафе"


Погодьтеся, коли мама заставляє вас читати книжку, це зайняття здається вам нудним і не вартим вашого часу. Зовсім інша справа, якщо до читання вас спонукає, скажімо, Рей Бредбері або Альберт Ейнштейн. «Портфель умных мыслей» - це підбірка висловів видатних людей про значення книги та читання в житті людини.

Портфель умных мыслей(Блудова М.М. -бібліотекар ЕНВК №5)


КЛЮЧІ ВІД БІБЛІОТЕКИ : літературний квест (авт. Немашкало Людмила Миколаївна, Енергодарська ЗОШ І-ІІІ ст. №7)

Презентація заходу містить детальний опис організації та проведення літературного квесту у бібліотеці для читачів середнього шкільного віку "Ключі від бібліотеки". Завдання етапів квесту пов'язані з використанням галузевої літератури та творів художньої літератури, в т.ч. книг-ювілярів 2016 року.


Тиждень дитячого читання. Підведення підсумків (Тихоненко З.М. -бібліотекар ЕЗОШ №7)

На віртуальну виставку "Тиждень Ккнижкових Сюрпризів" хочу запропонувати свій досвід роботи про проведенняТижня дитячого читання - 2016. Матеріал висвітлений на блозі «7 чудес бібліотеки ЕЗОШ №7» у формі презентаціїї та повідомлення «Тиждень дитячого читання. Підведення підсумків»


Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко): презентація (авт. Рубінська Надія Петрівна, Енергодарський НВК "ЗНЗ-МНВК")

Презентація до виховного заходу "Вишневому" гумору присвячується".


Віртуальна виставка

Клеймьонова Г.Б.

ЕНВК №1 м. Енергодар

Віртуальна книжкова виставка до 90 річчя виходу у світ книги Алана Олександра Мілна «Вінні – Пух».

Вінні-Пух - один із найвідоміших героїв дитячої літератури ХХ століття у 1960-1970- ті роки. Казка про Вінні-Пуха – феєрверк радості та оптимізму. Вона легка та усміхнена, а всі пригоди, які діялися із іграшками Кристофера – персонажами цієї казки, - дуже схожі на дитячі ігри.

м. Мелітополь

Віртуальна книжкова виставка "Книги-ювіляри 2016 року".

Інтерактивна літературна виставка знайомить школярів 3-4 класів з визначними казками-ювілярами 2016 року. Підготувала Підлісняк Ольга Іванівна, бібліотекар Мелітопольського НВК № 16.

«Почитайко» (відео-журнал для учнів 5-6 класів бібліотекаря Мелітопольської гімназії № 19 Воленко Ольги Василівни)

Використання відео-формату в роботі з учнями надає змогу залучити їх до читання, урізноманітнити роботу шкільної бібліотеки, створити її більш яскравою і змістовною. Саме з цією метою створено відео – журнал «Почитайко». Розраховано цей відео-захід для учнів 5-6 класів. Учні залучаються до роботи над роликами та озвучують їх.

На блозі бібліотекаря гімназіїрозміщено декілька відео-роликів: Валентин Берт «Мій друг Юрко Циркуль та інші» Олександр Гавриш «Неймовірні пригоди Івана Сили»

Книжкове свято Книжкове свято для учнів 2-4 класів бібліотекаря Мелітопольської загальносвітньї школи № 6 Гончаренко Вікторії Миколаївни.

м. Токмак

В пошуках скарбів : презентація літературного квесту (автор Симоненко Галина Вікторівна, бібліотекар Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак)

В пошуках скарбів : сценарій літературного квесту (автор Симоненко Галина Вікторівна, бібліотекар Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак)

Сценарій та презентація літературного квесту "В пошуках скарбів" за романом англійського письменника-ювіляра Р. Л. Стівенсона "Острів скарбів". Квест проведений у шкільній бібліотеці з читачами, які захоплюються романтикою подорожей та пригод, розрахований на учнів 6-7 класів.

Книга в гости к нам пришла, книга дарит чудеса : звёздный экспресс (автори: бібліотекар Симоненко Галина Вікторівна, вчитель російської мови та літератури Куліна Ольга Василівна Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак)

Презентація театралізовано-ігрового колажу, присвяченого книгам-ювілярам - 2016 дитячих письменників К. Чуковського, С. Маршака, С. Міхалкова. У презентації даються посилання на мультимедійні літературні ігри, створені авторами заходу. Зірковий експрес розрахований на учнів початкових класів.

Бердянський район

Василівський район

Великобілозерский район

Веселівський район

«С детства нам знакомый друг - добрый, славный Винни-Пух» презентація до 90-річчя улюбленої книги (авт.Вініченко Світлана Леонідівна,бібліотекар КЗ «Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ступенів», Веселівський р-н)

Презентація містить біографію письменника та вікторину. Розрахована для учнів молодших класів.

Вільнянський район

Віртуальна виставка книжки Данте Аліг'єрі "Божественна комедія" до 695-й річниці книги (авт. Березняк Тамара Василівна, бібліотекар "Матвіївського ЗНВК "Всесвіт" Вільнянського р-ну ). Виставка містить матеріал про письменника, про книгу. Розрахована на учнів 9-11 класів. В «Божественній комедії» – проведена ідея пов'язана з думкою, що чиста любов ушляхетнює природу людини, а пізнання тлінності плотського блаженства наближає людину до Бога «Божественна комедія» представляє цілу поему в трьох частинах, що укладають до ста пісень, кожна з яких містить близько ста сорока віршів

Гуляйпільський район

«Там, за тридев’ять земель…» («Казка про царя Салтана» О. Пушкіна) : літературна година (авт. Панченко Катерина Олександрівна,завідувач бібліотеки Гуляйпільського колегіуму "Лідер"). В розробці коротко розглянуто біографію О.Пушкіна, звернено увагу на сюжетну лінію твору-ювіляра 2016 року - "Казки про царя Салтана", а також проаналізовано характери головних героїв казки. Розраховано для учнів 4 класів.

Мандрівка сторінками улюбленої книги "Вінні-Пух і Всі, Всі, Всі" А. А. Мілна (літературна гра-бесіда для учнів 3-4 класів) (авт. Порохнява Г. М. [2], завідувач бібліотеки КЗ "Гуляйпільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст."). В поданому матеріалі розглянуто історію створення твору-ювіляра 2016 року - "Вінні-Пух і Всі, Всі, Всі" А. А. Мілна.

Запорізький район

Кам'янсько-Дніпровський район

Роман для підлітків - Бюро літературних новинок

Бюро літературних новинок пропонує літературний огляд українських та зарубіжних письменників про юнацтво, молодь і підлітків на шляху їх розвитку, пошуку свого місця в житті, часто нелегку взаємодію із зовнішнім світом, але знайдений вихід із ситуацій; про навіжені пригоди; кохання і містику; про вміння робити добро.

Пришко Н.М. – бібліотекар Кам’янсько-Дніпровської районної гімназії «Скіфія»

Куйбишевський район

Мелітопольський район

Презентація "Вікторина за твором Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" Цікава презентація до 140-річчя книги Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" (авт. Слушнікова Світлана Анатоліївна, Астраханська ЗШ І-ІІІ ст., Мелітопольського району). Розрахована на учнів 5-6 класів. В ігровій формі проходить перевірка знання твору.

Конкурс "Найкращий читач бібліотеки" Сенарій конкурсу "Накращий читач бібліотеки " (авт. Касьяненко Олена Анатоліївна, бібілотекар Костянтинівського районного навчально-виховного об'єднання "Гімназія-Мала академія нвук №1 "Таврія" Мелітопольської районної ради Запорізької області).

Під час проведення Тижня дитячої та юнацької книги в бібілотеці НВО було проведено конкурс "найкращий читач бібліотеки", на якому учні представляли свою улюблену книгу - ювіляра 2016 року. Вони аналізувли її зміст, висловлювали своюдумку, демострували героїв в костюмах, які виготовили своїми руками.

Буклет "Книги-ювіляри 2016" 1 стор. 2 стор. Під час проведення Тижня дитячого читання для учнів був представлений буклет - пам"ятка. Автор:Чихлатих Наталія Миколаївна, бібліотекар Костянтинівської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ст. "ПРОМЕТЕЙ" з поглибленим вивченням предметів Мелітопольської районної ради Запорізької області.

Михайлівський район

Новомиколаївський район

Сценарій свята «Я маю в серці те, що не вмирає…» До 105 річниці "Лісової пісні" Лесі Українки. Авт.колектив (вчитель української мови та літератури Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кривенко Любов Петрівна та бібліотекар Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Опанасенко Тетяна Жанівна)

Сценарій свята "Великий Майстер" До 125-річчя з дня народження Михайла Опанасовича Булгакова. фото Любицька ЗОШ І-ІІІ ст.(автор:вч.Данильченко Тетяна Володимирівна, бібліотекар - Шумаков Валерій Євгенович )

Оріхівський район

 • "Читати - це модно!"  :прес-реліз бібліотечних заходів, проведених під час тижня дитячої та юнацької книги (авт. Білодід Любов Іванівна, Оріхівська гімназія № 1 "Сузір'я", Оріхівський район)

Викладений матеріал містить зустріч з письменниками рідного краю, фольклорний квест, майстер-клас, бесіди з читачами біля книжкової криниці, персональні виставки читачів та І етап Всеукраїнського конкурсу "Книгоманія - 2016".

Пологівський район

Приазовський район

Приморський район

Розівський район

Токмакський район

Чернігівський район

Якимівський район

ЗНЗ обласного підпорядкування

Презентація "Джонатан Свифт "Путешествия Гулливера" до 290-ї річниці книги (авт. Науменко Валентина Василівна, бібліотекар КЗ "Новомиколаївська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів" ЗОР, Мелітопольського р-ну).

Презентація містить матеріал про письменника, про книгу, звернено увагу на сюжетну лінію твору-ювіляра 2016 року. Розрахована на учнів 8-9 класів.

Слайд-шоу "Моя бібліотека", (авт. Науменко Валентина Василівна, бібліотекар КЗ "Новомиколаївська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів" ЗОР, Мелітопольського р-ну). Презентація шкільної бібліотеки.

Публічні бібліотеки

Кращі матеріали виставки - очима відвідувачів

Не забудьте заповнити онлайн-анкету "Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів", березень 2016"!

ТОП-10 документів віртуальної виставки, які найбільше сподобалися інтернет-відвідувачів

За думкою інтернет-відвідувачів найбільш цікавими...

Деякі статистичні дані

У заповненні онлайн-анкети "Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів"" прийняло участь _____ респондентів, з них:

 • за посадою:


 • за місцем проживання:


Кількість відповідей розподілилось за днями:

Чекаємо на активну та плідну співпрацю! Всім успіхів!