Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск
Слайдер-ГП-NEWWW86-1024x437.png

Содержание

Добірка інформації, матеріалів

Міжнародні документи (ІФЛА)

Як діяти бібліотекарям в умовах епідемії COVID-19

Портал Української бібліотечної асоціації за посиланням: https://ula.org.ua/

Перелік корисних посилань з даної тематики (з порталу УБА):

2020-kp14-2.png


Читаймо - поборемо вірус.jpg

Робота бібліотек під час карантину

Організація роботи бібліотек під час епідемії COVID-19

Планування роботи бібліотек під час карантину

Досвід роботи бібліотек в період карантину

Науково-методичний відділ Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки пропонує

Публічні бібліотеки Волині під час карантину: з досвіду роботи бібліотечних установ області / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад. Н. А. Харчук. – Луцьк, 2020. – 11 с.

В зв’язку з епідемію COVID-19, карантинними заходами та закриттям бібліотек для відвідувачів, книгозбірні Волині перейшли на нові формати діяльності. Онлайн-ресурси та послуги на своїх сайтах, блогах та сторінках в соцмережах запропонували користувачам публічні бібліотеки області. У віртуальному просторі бібліотеки Волині представляють різноманітні доробки та приклади успішної роботи онлайн. В даному виданні подається досвід роботи бібліотечних установ області в період карантину.

Готуємось до нового навчального року (2020-2021)

Адаптивний карантин.jpg

2021-2022 навчальний рік

Видання

Інформаційна добірка ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського "Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19"

Бібліографічні списки

  • Бібліотеки в умовах пандемії COVID-19 : рекомендаційний бібліографічний список літератури / ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського
  • Коронавірус COVID-19 : рекомендаційний бібліографічний список літератури / ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського ; упоряд. Литовченко О. В.

"Мій герой - це ти". Як діти можуть боротися з коронавірусом COVID – 19

Цю книгу було створено в межах проекту Референтною групою Міжвідомчого постійного комітету з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайної ситуації (РГ МПК із ПЗПСП). Проект впроваджувався за підтримки міжнародних, регіональних та національних експертів з організацій-учасниць РГ МПК із ПЗПСП, а також батьків, піклувальників, вчителів та дітей із 104 країн. Міжнародний опитувальник було розіслано арабською, англійською, італійською, французькою та іспанською мовами з метою проведення оцінки потреб дітей щодо психічного здоров’я та психосоціальної підтримки під час спалаху COVID-19. Тематичну схему, яка використана в цій історії, було розроблено на основі результатів опитування. Книгу було використано як розповідь історії дітям у деяких країнах, уражених коронавірусом COVID-19. Після отримання зворотного зв’язку від дітей, батьків та піклувальників історію переглянули та оновили.

Kn mi geroi.gif

Поради дітям та батькам про COVID-19

  • Захист дітей під час карантину: онлайн-посібник порад

Під час карантину загрозу може становити не лише вірус, а й цілком безпечне, на перший погляд, перебування вдома. Адже діти і підлітки нестачу реального спілкування компенсують тривалішим використанням гаджетів. В той же час в їхньому онлайн-житті можуть відбуватися небезпечні події. Тому фізична присутність дитини поряд не повинна впливати на пильність дорослих членів родини. Мінцифра пропонує батькам глибше зануритись у питання захисту дітей онлайн та навчити їх правилам безпечного використання застосунків, соцмереж, ігор і веб-сайтів», — розповідає заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. Про онлайн-посібник порад

Тематична література: COVID-19

  • Психологія і педагогіка у протидії пандемії COVID-19 [Електронний ресурс] : інтернет-посібник / за наук. ред. В. Г. Кременя ; [координатор інтернет-посібника В. В. Рибалка ; колектив авторів]. – Київ : Юрка Любченка, 2020. – 243 с. – Режим доступу: https://cutt.ly/myml3mL, вільний. – Назва з екрана.

Форми роботи щодо підвищення кваліфікації бібліотекарів з теми

Гранти

  • Відповідь на COVID-19 (House of Europe (“Дім Європи”) — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС.)

Онлайн-конференції, вебінари

Веб-ресурси