"Узагальнення та систематизація вивченого про дієприкметник. Морфологічний розбір дієприкметника".

Материал из Заповікі
Перейти к: навигация, поиск
Швайковська сертифікат 2014.jpg

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

План-конспект

Тему уроку

Тема: «СПІВАЄ ВЖЕ КОЛЯДКАМИ ЗИМА» Узагальнення та систематизація вивченого про дієприкметник. Морфологічний розбір дієприкметника

Автор (и) розробки

Швайковська Вікторія Михайлівна, вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Енергодарська багатопрофільна гімназія "Гармонія" Енергодарської міської ради Запорізької області

Клас

7-А клас

Назва навчальної програми, автори програми

'«Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Українська мова 5-12 класи» авторів Г. Т. Шелехова, В. І. Тихоша, А. М. Корольчук, В.І.Новосьолова, Я.І.Остаф за ред.. Л. В. Скуратівського К. 2005 р. (затверджені МОН України,лист № 1/11-6611 від 23.12.2004)

Тип уроку

урок узагальнення й систематизації знань, вмінь, навичок

Компетенції учнів на уроці

соціальні, мовні,інформаційні,пізнавальні, комунікативні, здоров’язберігаючі

Цілі уроку

узагальнити й систематизувати набуті знання про дієприкметник; сприяти зміцненню навичок визначення граматичних ознак дієприкметників, формувати навички морфологічного розбору дієприкметника з метою структурування вивченого матеріалу; розвивати творчі вміння використання дієприкметників у власних висловлюваннях за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу; виховувати повагу до народних традицій, любов до природи

Обладнання уроку

ялинка, дошка, підручники, картки, лото,робочі зошити, підручник , мультимедійний проектор, екран, презентація Power Point , комп’ютери для учнів з доступом в Інтернет

Дидактичні та методичні матеріали

дидактичний матеріал

= блог вчителя

Українська мова та література. Довідник. Завдання в тестовій формі. ч. І Авраменко О.М. 5-11 Грамота 2011 Лист ІІТЗО від 23.06.2011 №1.4/18-Г-420

Довідник з української мови. 5-11 класи Тєлєжкіна О.О. 5-11 Ранок 2010 Лист ІІТЗО від 19.10.2010 № 1.4/18-Г-718

Сучасний український правопис. Схеми і таблиці укладачі Співак В.Л., Якименко О.О. 5-11 Весна 2012 Лист ІІТЗО від 28.05.2010 № 1.4/18-Г-226

Садкіна В.І. 101 цікава педагогічна ідея. Як зробити урок.-Х.: «Основа»,2010. – 88с.

Мультимедійна презентація для уроку</font>

Роздатковий матеріал</font>

Опорний конспект вчителя</font>

Хід уроку

Дорога біла стелиться, і краю їй нема

Сніжок мете. Метелиця. Прийшла до нас зима.

Льодком тоненьким скована, спинилася ріка.

Повита тихим сном, вона весняних днів чека.

І ліс дріма. Безлистою верхівкою поник.

Над ним пісні висвистує лиш вітер-сніговик.

В.Бичко

I.Оргмомент.

II Мотивація навчальної діяльності

Ви знаходитесь на початку важливого шляху. Щоб він був успішним, треба визначити, чого очікуєте ви від роботи на цьому уроці.

Зверніть увагу на тему та епіграф уроку. (Зачитати)

Тож тепер ви можете продовжити речення:

Від цього уроку я очікую знати…; уміти…; цінувати

ЗНАТИ:відомості про дієприкметник

ВМІТИ: робити морфологічний розбір

ЦІНУВАТИ: природу, традиції народу

III Актуалізація опорних знань

1. Бесіда

Відкриваємо ялинку.

2. Вибіркова робота

Якщо ми вже говоримо про свята, то учора теж було одне із улюблених свят дітвори! Яке?( на слайді текст, виписати дієприкметники, усно визначити його ознаки)

( СЛАЙД )- перевірка вправи

Словникова робота( СЛАЙД )

3. Робота з епіграфом ( СЛАЙД )

Погляньте, чи є дієприкметники в епіграфі нашого уроку? Назвіть їх. зробити морфологічний розбір дієприкметників із епіграфа:

4. Розподільний диктант

5. Робота у парах

Скласти оголошення про показ фільмів та мультфільмів під час новорічних канікул в ЕБГ « Гармонія», використовуючи подані дієприкметники та утворюючи дієприкметникові звороти.( ЛОТО зі словами – необізнані, непосидючі, знятий фільм, показаний фільм, придбані квитки, вирішене питання, чаруючі свята,довгоочікувана зустріч, зачаровані грою акторів)

Усім! Усім! Учням нашої гімназії! Необізнаним і непосидючим!

Незабаром відбудеться показ фільму, знятого на замовлення дітей усього світу. Запорука успішного перегляду – придбані квитки.. Чекаємо на вас.

6. Фізкультхвилинка (записати на зворотньому боці дошки завдання)

Дієприкметник доконаного виду – руки в сторону, недоконаного – вгору, не дієприкметник – присісти

7. Гра « Я - редактор»

8. Творча робота ( СЛАЙД )

Прослуховування пісні про зиму.

Написати твір-опис, твір-роздум або скласти вірш « Співає вже колядками зима»( на вибір учнів)

IV. Рефлексія

« Мікрофон»( СЛАЙД )

1. На уроці я повторив…

2. НА уроці я зрозумів…

3. На уроці мені сподобалося…

V. Домашнє завдання( СЛАЙД )

VI Підсумок уроку Оцінювання учнів

Список використаних джерел

Українська мова та література. Довідник. Завдання в тестовій формі. ч. І Авраменко О.М. 5-11 Грамота 2011 Лист ІІТЗО від 23.06.2011 №1.4/18-Г-420

Довідник з української мови. 5-11 класи Тєлєжкіна О.О. 5-11 Ранок 2010 Лист ІІТЗО від 19.10.2010 № 1.4/18-Г-718

Сучасний український правопис. Схеми і таблиці укладачі Співак В.Л., Якименко О.О. 5-11 Весна 2012 Лист ІІТЗО від 28.05.2010 № 1.4/18-Г-226

Садкіна В.І. 101 цікава педагогічна ідея. Як зробити урок.-Х.: «Основа»,2010. – 88с.

Дидактичний матеріал до уроку

Блог вчителя української мови та літератури

Додатки

Презентація до уроку

Відеоролик

Фотогалерея уроку